Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

OSP Przytkowice z dofinansowaniem na zakup nowego wozu gaśniczego

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zatwierdził wykaz 314 jednostek OSP, które w tym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród dwóch jednostek z powiatu wadowickiego, znalazła się jednostka OSP w Przytkowicach z dofinansowaniem w kwocie 530 tys. zł.

czytaj dalej »

Spotkanie ze Strażakami w dniu ich Święta

W dniu wczorajszym (4.05) z okazji Święta Patronalnego Strażaków – św. Floriana Burmistrz Augustyn Ormanty spotkał się z przedstawicielami Strażaków. Była to okazja do podziękowania za włożony trud w ochronę życia i mienia mieszkańców, a także za wytężoną pracę dla ich dobra, jak niesienie pomocy w walce z pandemią.

czytaj dalej »

Podziękowania i życzenia dla strażaków

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy wszystkim Strażakom najserdeczniejsze życzenia. Składamy Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko, jakie podejmujecie w służbie chroniąc życie i mienie mieszkańców naszej gminy. Gorące podziękowania składamy Druhom OSP za zaangażowanie i zabezpieczenie zdrowia i życia mieszkańców nie tylko w ramach służby ratowniczej, do której przez lata nas przyzwyczailiście, ale także w szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, gdzie staliście i stoicie w pierwszym szeregu ludzi, niosących ofiarną pomoc  bliźnim dotkniętym koronawirusem.

czytaj dalej »

Dzień Strażaka, 4 maja - Św. Floriana

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy wszystkim Strażakom najserdeczniejsze życzenia. Składamy Wam wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmujecie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz gorące podziękowania za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.   Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty   Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz  

czytaj dalej »

Obchody Święta 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja znów z powodu pandemii odbyły się bez pochodu, asysty Orkiestr Dętych. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Józefa pod przewodnictwem ks. Proboszcza Wiesława Cygana, podczas której odnowiono Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego.

czytaj dalej »

W kilku miejscowościach Gmina rozpocznie kolejne inwestycje

Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej na ostatniej sesji w dniu 20 kwietnia zaakceptowała szereg inwestycji, które zostaną wykonane w naszej Gminie. Środki na te inwestycje pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, oraz budżetu Gminy. W tym roku zostaną rozpoczęte następujące zadania:

czytaj dalej »

Wystawa plenerowa "Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944–1963"

W ramach patriotycznego programu z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja na kalwaryjskim rynku będzie prezentowana wystawa plenerowa przygotowana przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

czytaj dalej »

Łap skilla!

Jesteś osobą młodą pracującą i chcesz poprawić swoją sytuację zawodową, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w unijnym projekcie Łap skilla! Projekt adresowany jest do osób, które ukończyły 18 rok życia a nie ukończyły 25 roku życia i są osobami pracującymi z niskimi dochodami.

czytaj dalej »

Konstytucja.1791 - gra w terenie

Centrum Kultury i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do udziału w grze terenowej. Druga na świecie (po amerykańskiej) i pierwsza w Europie – mowa o polskiej konstytucji! Ustawa rządowa z 3 maja 1791 roku obchodzi w tym roku 230. Urodziny i z tej okazji zapraszamy do gry w terenie „Konstytucja.1791”, w której uczestnicy odkryją kulisy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Dołącz do grywalizacji!

czytaj dalej »

Obchody Dnia Ziemi w Stanisławiu Dolnym

W tym roku promujemy hasło: Przywróćmy Naszą Ziemię. Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy „zero odpadów”, „zero marnowania”. To my decydujemy w co zapakowany jest towar, który kupujemy, a także w jakich ubraniach chodzimy na co dzień. Zaczynając od małych rzeczy, możemy zdziałać wiele. Warto również podkreślić, że także w naszej szkole promujemy postawy proekologiczne. Na jesień wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata.

czytaj dalej »

Przyjdź po różę do biblioteki

W piątek 23 kwietnia każdy czytelnik wypożyczający książki w bibliotece w Kalwarii otrzyma symboliczną czerwoną różę. Przygotowano też ekspozycję „Książka z różą w tle”.

czytaj dalej »

Tydzień Biblijny 2021

Tydzień Biblijny to tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony jest corocznie w Kościele katolickim w Polsce. Rozpoczyna się zawsze w III Niedzielę Wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem.

czytaj dalej »

Warsztaty patriotyczne

Z  okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dzieci i młodzież, a także seniorów na warsztaty, które odbędą się 29 kwietnia (czwartek). Więcej szczegółów na stronie internetowej CKST: http://ckstkalwaria.com/nowa/zapowiedzi/1058-warsztaty-dla-dzieci-i-seniorow-z-okazji-swieta-konstytucji

czytaj dalej »

998=112

20 kwietnia rozpoczęło się przełączanie numeru alarmowego straży pożarnej, czyli 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Proces ten potrwa 7 dni, sukcesywnie obejmując całe województwo małopolskie. Numer alarmowy 998 w dalszym ciągu będzie funkcjonował, ale po jego wybraniu połączymy się nie z dyżurnym Państwowej Straży Pożarnej (jak dotychczas), a z operatorem numeru alarmowego CPR-u.

czytaj dalej »

XXIV Dni Papieskie

Parafialny Klub Sportowy Św. Józef zaprasza na kolejną edycję Dni Papieskich, które odbędą się w dniach 16-29 maja 2021 r. W programie m.in. rozgrywki piłki nożnej, przegląd pieśni religijnej, konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Regulaminy i zgłoszenia do konkursów dostępne są na stronie internetowej pksswjozef.cba.pl

czytaj dalej »

Strona 3 z 152