Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Dzień Patrona w Leńczach

31 października br. uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach wzięli udział w uroczystej akademii z okazji obchodów Dnia Patrona.

czytaj dalej »

Inwestycje w gminne bazy sportowe

Plan odbudowy bazy sportowej na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska jest sukcesywnie realizowany. Po przeprowadzeniu remontów na obiekcie „Kalwarianki” następnie LKS „Filkówki” w Barwałdzie Średnim przyszedł czas na przebudowę bazy sportowej w Leńczach.

czytaj dalej »

Spotkanie autorskie: Japonia, sztuka i kultura

Jesteś ciekaw świata, odmienność kultur  i tradycji innych krajów, ich kultury i zwyczajów? Jeżeli tak, to Stowarzyszenie Kalwaria ART zaprasza na pełną pasji opowieść, na temat niezwykle ciekawej i oryginalnej kultury Japonii.

czytaj dalej »

"Młodzież pamięta"

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w dniu 11 listopada o godz. 17:00 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16.

czytaj dalej »

Koncert pieśni patriotycznych

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert „Polskie pieśni patriotyczne”, który odbędzie się 9 listopada 2013 r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej CKSiT.

czytaj dalej »

Na szlaku Siostry Izabelli

W ubiegłą sobotę (19 października), odbyły się dwa rajdy połączone w jeden: X Jesienny Rajd Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej oraz II Rajd im. Siostry Izabelli Łuszczkiewicz.

czytaj dalej »

Tradycje ruchu sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

21 października 2013 r. w budynku Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce spotkanie - promocja książki pt. "Tradycje Ruchu Sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w latach 1898-1964 na tle dziejów miasta", której autorem jest prof. dr hab. Andrzej Nowakowski.

czytaj dalej »

"Bloody Night" z Kalwaria ART

Halloween już niedługo, więc czas na „krwawą noc”! Jeżeli lubisz mroczną i tajemniczą atmosferę tego okresu, to znak, że musisz się pojawić już w najbliższa sobotę (26 października) o 20:00 w Hotelu przy Kalwariance (ul. Mickiewicza 16, Kalwaria Zebrzydowska).

czytaj dalej »

Pociąg pamięci o błogosławionym Janie Pawle II

Projekt pod nazwą „Młodzież pamięta” jest realizowany we współpracy z Dzielnicą I Krakowa, Centrum Młodzieży, Urzędem Miasta Skawiny i Urzędem Miejskim w Wadowicach. 18 października, już po raz trzeci do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitali uczestnicy „Pociągu pamięci o błogosławionym Janie Pawle II”.

czytaj dalej »

Anioł w Miasteczku

Stowarzyszenie "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza do udziału w kolejnej edycji festiwalu Anioł w Miasteczku, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2013.

czytaj dalej »

Edukacja to najlepsza inwestycja w przyszłość

„Święto Edukacji Narodowej to właściwy czas do przekazania podziękowań za całoroczną pracę; kształcenie, wychowanie i opiekę dzieci i młodzieży” – powiedział Burmistrz Zbigniew Stradomski otwierając gminną uroczystość Dnia Nauczyciela, zorganizowaną tego roku 15 października w obiekcie ,,Kalwarianka’’.

czytaj dalej »

Dzień Nauczyciela z Biskupem

Jego Ekscelencja Biskup Damian Muskus OFM, jak co roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, odprawił uroczystą Mszę Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wizyta węgierskiej delegacji w Kalwarii Zebrzydowskiej

Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji już od kilku lat współpracuje z narodową Sekcją Węgierską IPA, między innymi poprzez wymianę policjantów, udział w stażach zawodowych czy konferencjach.

czytaj dalej »

Tradycje ruchu sokolskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Biblioteka Publiczna im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę dr. hab. Andrzeja Nowakowskiego

czytaj dalej »

Carmen. Bella Donna

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do teatru Bagatela.

czytaj dalej »

Strona 150 z 152