Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Życzenia na Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu! życzą   Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz  

czytaj dalej »

Rekonesans drogowy

Na terenie gminy trwają prace  związane z cząstkowym remontem nawierzchni dróg. Remont dróg przebiega zgodnie z podjętymi ustaleniami, rozpoczęto prace związane z modernizacją dróg będących w najgorszym stanie technicznym. Na prace naprawcze przeznaczono ponad 200 tys. zł.

czytaj dalej »

Dziś 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski

Dziś przypada 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. 12 września Prymas Polski zostanie – wraz z Matką Elżbietą Różą Czacką – beatyfikowany podczas uroczystości w Warszawie. 28 maja 1981 r. zmarł kardynał Stefan Wyszyński, nazywany Prymasem Tysiąclecia. Sejm, dla uczczenia wspaniałej postaci kard. Wyszyńskiego i jego wielkiego znaczenia dla budowania wolnej i niepodległej Polski, ustanowił Kardynała jednym z patronów roku 2021.

czytaj dalej »

Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto, które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowione zostało przez Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”. Wszystkim, którzy tworzyli i tworzą samorząd, w szczególności byłym i obecnym Przewodniczącym Rady Miejskiej, Radnym, Sołtysom i Radom Sołeckim, Zarządom Osiedli, Radzie i Zarządowi Powiatu Wadowickiego oraz Radzie i Zarządowi Województwa Małopolskiego, pracownikom Urzędu Miasta, wszystkim jednostkom pomocniczym składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Życzenia i podziękowania chce przekazać także tym, którzy na co dzień pomagają nam w tej pracy, czyli Rządowi RP, Wojewodzie oraz wszystkim służbom Państwowym.   Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty

czytaj dalej »

Nowe oświetlenie w Barwałdzie Średnim

W Barwałdzie Średnim zakończyły się prace z budową oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej na odcinku blisko 1 km zainstalowanych zostało 17 lamp LED. Wartość prac wyniosła 49 tys. zł. W odbiorze prac uczestniczyli Burmistrz Augustyn Ormanty, Radny Rady Miejskiej Wiesław Łuczak, sołtys Paweł Odrobina, inspektor nadzoru inwestorskiego, wykonawca i pracownicy Urzędu Miasta Referatu Inwestycji. Wykonawcą zadania była firma ELWATT Sp. z o. o., która została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania w drodze zapytania ofertowego. Prace zostały wykonane niezwykle sprawnie i  szybko.  

czytaj dalej »

Najlepsze życzenia - Dzień Matki

W tak pięknym dniu, jakim jest Dzień Matki, przekazujemy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom. Dziękujemy za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość. Dziękujemy za wszystko, co zawdzięczają Wam dzieci, jesteście przy nich w zdrowiu i w chorobie, w szczęściu i cierpieniu. Kochacie je miłością bezwarunkową, niech dzieci zawsze otaczają was szacunkiem i równie wielką miłością. Życzymy wszystkim Mamom zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz matczynego szczęścia, nie tylko w tym wyjątkowym dniu.   Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz

czytaj dalej »

6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie ogłasza nabór uczestników na rok szkolny 2021/2022

Ośrodek kształci młodzież na poziomie: VII oraz VIII klasa Szkoły Podstawowej z przyuczeniem do zawodu kucharz lub fryzjer praktyczna nauka zawodu dla uczniów Szkół Branżowych I stopnia w zawodzie kucharz lub fryzjer W trakcie trwania nauki uczniowie są zatrudnieni na umowę o pracę, jako pracownicy młodociani i otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie. Uczestnicy objęci są także ubezpieczeniem zdrowotnym oraz pomocą socjalną ZFŚS.

czytaj dalej »

Nagrody Gospodarcze Województwa Małopolskiego 2021

Jeśli prowadzisz firmę na terenie Małopolski i wdrażasz nowe, innowacyjne rozwiązania, które aktywizują regionalną gospodarkę, zgłoś swoją firmę do konkursu! Rozpoczynamy nabór wniosków do konkursu Marszałka Województwa Małopolskiego „Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego 2021”. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r. Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego przyznawana jest za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki i przedsiębiorczości.

czytaj dalej »

101 rocznica. urodzin Św. Jana Pawła II - Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

Dokładnie 101 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła, Jan Paweł II, Papież – Patron Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Siła małych klubów - UKS "Olimp" Leńcze

UKS „OLIMP” Leńcze to Uczniowski Klub Sportowy zrzeszający pasjonujących się piłką nożną najmłodszych sportowców z Leńcz oraz sąsiednich miejscowości (Gmina Kalwaria Zebrzydowska). Obecnie składa się z dwóch grup z roczników 2011-2012 oraz 2013-2014. Turniej Smoka, Copalnia Talentów, Giganci Futbolu, Ekstraliga Talentów oraz MASTER CUP – to tylko kilka z wielu prestiżowych imprez sportowych, w których nastoletni pasjonaci sportu mogli się wykazać.

czytaj dalej »

“Modlę się i przebaczam”. 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II

13 maja 2021 roku minie dokładnie 40 lat od zamachu na Jana Pawła II. Pragnąc dziękować Opatrzności za ocalenie życia Ojca Świętego, Archidiecezja Krakowska, Telewizja Polska S.A. oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zapraszają na uroczystości dziękczynne. Środa, 13 maja 1981 roku, miała być kolejnym, intensywnym dniem pontyfikatu Jana Pawła II.  Nic nie zwiastowało dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się po godzinie 17-tej  na Placu św. Piotra. 23-letni Mehmet Ali Agca, oddał dwa strzały w stronę Papieża. Ciężko ranny Jan Paweł II natychmiast został przewieziony do Polikliniki Gemelli, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o życie. Sam Ojciec Święty po raz kolejny zawierzył siebie Maryi i  przebaczył bratu, który do niego strzelał.

czytaj dalej »

Będzie nowe oświetlenie w Barwałdzie Średnim

W Barwałdzie Średnim rozpoczynają się prace z budowa oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej na odcinku blisko 1 km zainstalowanych zostanie 17 lamp LED. Wartość prac wyniesie 49 tys. zł.

czytaj dalej »

Tydzień Bibliotek i konkurs

Po raz osiemnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2021 r., Tydzień Bibliotek - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2021 odbywa się pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece".

czytaj dalej »

Rozpoczęto przebudowę remizy OSP w Bugaju

W dniu 6 maja nastąpiło przekazanie placu budowy remizy OSP w Bugaju dot. zadania pn.: „Modernizacja remizy OSP w Bugaju – kontynuacja nadbudowy budynku (zabudowy tarasu).” W wyniku przeprowadzonej modernizacji remiza ma zostać  dostosowana do warunków przeciwpożarowych. Koszt inwestycji ma wynieść 77 tys. zł.

czytaj dalej »

Święta majowe w publicznym przedszkolu w Kalwarii Zebrzydowskiej

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Z tej okazji nasze przedszkolaki próbowały odgadnąć co to jest patriotyzm, odpowiadały na pytanie, jakie znaczeniu ma Polska w życiu naszych rodzin. Dowiedziały się, że symbolami narodowymi jest biało-czerwona flaga, herb z orłem w koronie i hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasi mali patrioci chętnie słuchali polskich legend czytanych przez panie.

czytaj dalej »

Strona 2 z 152