Polecamy

Uroczyste Obchody Dnia Patrona Miasta Świętego Jana Pawła II

W czasie Pielgrzymki do Ojczyzny w sierpniu 1991 r. będąc przejazdem w drodze do Wadowic Papież Jan Paweł II zatrzymał się na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej  i wygłosił pamiętne słowa: ”Dziś na krótko się tu zatrzymuje, ale tutaj moje serce pozostało na zawsze.” W nawiązaniu do tych słów i 30. rocznicy pielgrzymki, a także ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i zalecenia epidemiologiczne związane z Uroczystymi Obchodami Dnia Patrona Miasta w 2021 roku zostają przesunięte z dnia 7 czerwca - (Dzień Patrona Miasta) na dzień 14 sierpnia 2021r.

czytaj dalej »

7 czerwca – Dzień Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Świętego Jana Pawła II

Data 7 czerwca jest rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej, który ponadto 27 maja 2020 r., decyzją Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów i akceptacją Papieża Franciszka, ogłoszony został Patronem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Kapliczki w Leńczach i Stanisławiu Dolnym odzyskały dawny blask

Gmina Kalwaria Zebrzydowska kontynuuje odnawianie kapliczek jakie znajdują się na jej terenie. Dawny blask odzyskały przydrożne kapliczki Leńczach oraz w Stanisławiu Dolnym. Koszt prac przy obu kapliczkach wyniósł prawie 44 tys. zł i w całości został pokryty ze środków Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Burmistrz Miasta prosi o zwiększenie ilości szczepionek

Burmistrz  Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty apeluje do  Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, Ministra Michała Dworczyka – pełnomocnika rządu ds. szczepień  i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity  o zwiększenie ilości szczepionek, które trafiają do czterech punktów szczepień na terenie gminy oraz do jednego  Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Równocześnie w apelu do władz Burmistrz Miasta dziękuje za wyrażenie zgody na utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, z którego korzystają mieszkańcy nie tylko z powiatu wadowickiego ale też z powiatów  myślenickiego, suskiego, krakowskiego oraz z poza województwa.

czytaj dalej »

OSP w Przytkowicach odebrali promesę na zakup nowego wozu strażackiego

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup nowych wozów bojowych dla OSP. Strażacy Ochotnicy z Przytkowic odebrali promesę w wysokości 510 tys. zł. Dofinansowanie na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Przytkowicach rąk Komendanta Wojewódzkiego PSP  st. bryg. Piotra Filipka, Dyrektora Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierza Koprowskiego, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity, Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego odebrali Prezes OSP Tadeusz Chrostek wraz z Naczelnikiem Robertem Rudeckim. Przypomnijmy, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska przeznaczyła na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego kwotę w wysokości 450 tys zł.

czytaj dalej »

Strona 1 z 77