200 lat dla Pani Zofii z Barwałdu Górnego

Niecodzienną uroczystość obchodziła Pani Zofia Stawowy, seniorka rodu świętowała uroczyście swoje urodziny. Okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, ponieważ nasza Czcigodna Jubilatka w dniu dzisiejszym, 13 maja ukończyła 100 lat! Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki, to nie tylko święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki, to nie tylko święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Dostojną Jubilatkę odwiedził Burmistrz Augustyn Ormanty, Radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Wilk oraz przedstawiciele KRUS Wadowice, którzy przekazali moc życzeń.  List gratulacyjny i życzenia przesłał również Premier Mateusz Morawiecki  i Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Pani Zofia od urodzenia mieszka w  Barwałdzie Górnym urodziła sześcioro dzieci, jednego syna i pięć córek, doczekała się też 11 wnuków i 11 prawnuków i dwóch praprawnuków.

Całe swoje życie ciężko pracowała na gospodarstwie rolnym, przed 40 laty owdowiała. Do dnia dzisiejszego nie traci jednak pogody ducha, jest otoczona kochającą rodziną w domu wypełnionym miłością.

Jak mówią o Jubilatce najbliżsi, to właśnie praca, pogodne usposobienie, modlitwa, aktywność i opieka osób najbliższych jest receptą na długowieczność.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy Pani Zofii  na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.