Sportowy i organizacyjny sukces karateków z Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę w  Hali sportowej  przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się V Ogólnopolski Turniej Kyokushin-kan o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Turniej zgromadził aż 321 karateków z całej Polski.  Gospodarze odnieśli sukces nie tylko organizacyjny, ale i sportowy dominując w zawodach.

Organizatorem Turnieju był Kalwaryjski Klub Kyokushin-kan KIZUNA prowadzony przez Sensei Romana Kruszeckiego 4 dan.

Do turnieju przystąpiło 321 zawodników i zawodniczek z klubów Kyokushin-kan z Polski oraz zaprzyjaźniony klub Chikara z organizacji WKB. Turniej odbył się w trzech konkurencjach: Kata, Kumite i Tameshiwari. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, życząc zawodnikom sukcesu.

Warto zaznaczyć, że największym sukcesem z klubu z Kalwarii Zebrzydowskiej fakt, że trzech zawodników Kalwaryjskiego Klub Kyokushin-kan KIZUNA jako jedyni z całego turnieju wygrali dwie konkurencje kata i kumite zdobywając tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju

Tytuł wywalczyli: Sarkowicz Justyna - I miejsce kata i I miejsce kumite Rak Francesco - I miejsce kata i I miejsce kumite Sarkowicz Adam - I miejsce kata i I miejsce kumite

Zawodnicy Kalwaryjskiego Klubu KIZUNA poprzez ciężką pracę i wiarę w siebie sprostali wyzwaniom, zdobywając w konkurencji kata 9 medali, w konkurencji kumite 11 medali i konkurencji tameshiwari 2 medale – mówi Sensei Roman Kruszecki i dodaje Serdeczne gratulacje dla zawodników oraz podziękowanie dla wszystkich osób które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia. Zorganizowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez pomocy samorządu lokalnego i Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.


Miejsca na podium w konkurencji Kata:

I miejsce Sarkowicz Justyna

I miejsce Rak Francesco

I miejsce Sarkowicz Adam

I miejsce Zdziebłowski Piotr

 

II miejsce Studnicka Maria

II miejsce Matuła Zbigniew

 

III miejsce Grygiel Jan

III miejsce Durbas Filip

III miejsce Skrzyński Wojciech

 

Miejsca na podium w konkurencji Kumite:

I miejsce Sarkowicz Justyna

I miejsce Rak Francesco

I miejsce Sarkowicz Adam

I miejsce Studnicka Maria

I miejsce Mirocha Szymon

 

II miejsce Uchacz Amelia

II miejsce Pyrek Marcin

II miejsce Skrzyński Wojciech

 

III miejsce Grabowska Martyna

III miejsce Matląg Krzysztof

III miejsce Lenik Jakub

 

Miejsca na podium w konkurencji Tameshiwari:

II miejsce Kamiński Arkadiusz

III miejsce Mirocha Szymon