Dzień kobiet z Joanną Bartel

W niedzielę, 10 marca 2019 roku, na kalwaryjskiej scenie gościliśmy Joannę Bartel z jej autorskim programem dedykowanym Paniom z okazji Dnia Kobiet. Było bardzo wesoło!

Joanna Bartel znana jest szerokiemu gronu widzów szczególnie z roli Andzi, żony Bercika, w kultowym serialu TVP2 „Święta wojna”, mało kto jednak wie, że aktorka skończyła Akademię Sztuk Pięknych i jest wszechstronnie uzdolniona. Wiele lat współpracowała z Andrzeje Rosiewiczem i Tadeuszem Drozdą, teraz występuje samodzielnie. Sama o sobie mówi, że jest gospodynią domową, która świetnie opowiada dowcipy. Jej poczucie humoru udzieliło się publiczności, która po brzegi wypełniła salę widowiskową CKSiT. Joanna Bartel śpiewała, opowiadała dowcipy, ale przede wszystkim zbudowała świetną atmosferę, wchodząc w interakcję z publicznością. Talent improwizatorski połączony ze śląską zadziornością i autentycznością podbił serca Kalwarianek i Kalwarian, którzy towarzyszyli panią w świętowaniu. W dialog z artystką wszedł nawet pan Burmistrz, który na koniec dziękował jej za występ, ponownie zapraszając do Kalwarii.

Czas z Joanną Bartel upłynął bardzo szybko, ale na koniec na wszystkie panie czekała niespodzianka – życzenia i kwiaty wręczane przez włodarza miasta oraz dyrektora CKSiT z pomocą wolontariuszy.

Na koniec, w geście kobiecej solidarności, zostały zebrane środki na pomoc ciężko chorej mieszkańcze naszej gminy, pani Irenie Mucha z Zarzyc Wielkich.

 

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej