W akcji charytatywnej Bezinteresowna Kalwaria … zebrano ponad 50 tys. zł

Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy, Fundacja Pomóc Więcej zorganizowali imprezę charytatywną na rzecz Julki Dryndos i Dominiki Kosek, która bez wątpienia przejdzie do historii i zapisze się złotymi zgłoskami całej okolicy. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego. Zebrano imponującą kwotę 50 tys. 500 zł.

W sobotę w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej piłkarski drużyn oldbojów, w którym wzięli udział ekipy Reprezentacji Polski 35+, Kalwarianki 35+, Polonii Przemyśl 35+.

W drugim dniu rozegrany został turniej grup kibicowskich Wisły Kraków oraz zaprzyjaźnionych ekip. Ale to co się wydarzyło w niedziele zaskoczyło wszystkich i przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W Hali sportowej unosiła się wilka radość i chęć pomocy, która rozlała się na całą gminę, bowiem zbiórkę datków na rzecz Julki i Dominiki prowadzono przy Kościele Parafialnym w  Kalwarii Zebrzydowskiej, przy „Grobku” w Brodach, a także przy Klasztorze Ojców Bernardynów.

Jednak najważniejszą i najbardziej przejmującą chwilą były słowa skierowane przez rodziców Julki i Dominiki, słowa które poruszyły wszystkich. Mama Julki podziękowała organizatorom przeprowadzenia Turnieju, nie zabrakło wówczas łez wzruszenia.

Swoje słowa do organizatorów skierował również Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, który podkreślał trud jaki włożono w jego organizację. Burmistrz również dołożył swoja cegiełkę do tego wielkiego działa, przekazując na rehabilitację Julki i Dominiki po 1 tys. zł.

Następnie rozpoczęła się licytacja pamiątek klubowych, a ceny szybowały bardzo wysoko, a licytujący za każdym razem otrzymywali gromkie brawa.

W niedziele trwał też Turniej piłki nożnej, liczył się sam udział w tym Turnieju, najlepsza okazała się drużyna z Barwałdu Górnego. Na trybunach nie zabrakło też rodzin z najmłodszymi pociechami.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wyrażana uznanie i składa podziękowanie wszystkim tym którzy zaangażowali się w jego przeprowadzenie, największe wyrazy uznania i szacunku należą się: grupom Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy, Fundacji Pomóc Więcej. Składamy również podziękowania kibicom, a także całej lokalnej społeczności.