Szykuje się huczny Finał WOŚP 2019 w Kalwarii

13 stycznia 2019 roku (niedziela) po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem z hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha!”. Zbiórka zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestra, jak w ubiegłych latach, zagra też w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do sztabu Kalwaria tradycyjnie przyłączyły się też Izdebnik, Lanckorona i Stryszów. W niedzielę 120 wolontariuszy wyjdzie na ulice i place trzech gmin. żeby kwestować na tegoroczny cel obrany przez Fundacje WOŚP. W kalwaryjskim sztabie – powołanym przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki – od listopada trwają wielkie przygotowania do finału. W organizacje włączyła się duża grupa mieszkańców gminy, od uczniów po seniorów. Wiele przedsiębiorstw, firm i organizacji wsparło akcje przekazując fanty na licytacje i materiały do przygotowania atrakcji na finał (poniżej lista sponsorów i partnerów). Poszczególni partnerzy prezentowani są na facebookowym funpagu WOŚP Kalwaria Zebrzydowska, wkrótce będą prezentowane tam również rzeczy przekazane na licytacje. Celem Finału jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

Zlot Pluszaków i degustacja zupy ogórkowej na Rynku

Na kalwaryjskim finale będzie się wiele działo. W samo południe spotkamy się na zlocie pluszaków. W asyście Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalwarii dzieciaki ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi zgromadzą się na rynku, gdzie czekać na nich będą konkursy z nagrodami, certyfikaty pluszowego przyjaciela, żywe maskotki i wspólne zabawy. Później wesoła parada dzieci przejdzie do sali widowiskowej CKSiT, gdzie przygotowane będą kolejne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Ponadto w południe na Rynku będzie degustacja zupy ogórkowej przygotowanej przez Spółdzielnie Socjalną „Smaki Gościńca”. W tym Finale gramy dla najmłodszych dzieci, dla których maskotki są naprawdę ważne. Zapraszamy wszystkich, dużych i małych, ze swoimi milusińskimi na Zlot Pluszaków.

 

Atrakcje na sali widowiskowej

W holu sali widowiskowej czekać będzie wiele atrakcyjnych zajęć i punktów dla dzieci i nie tylko! Jednym z nich będzie kącik fryzjerski „Wyczesany Finał”:

- Kochani! Już 13 stycznia jest nasz wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będziecie tam mogli skorzystać z wielu atrakcji m. in. kącika fryzjerskiego, gdzie nasze wolontariuszki zrobią z dziewczynek prawdziwe księżniczki! Mamy do zaoferowania różne dodatki do włosów m. in. spinki, gumki, lakiery zwykle lub brokatowe i inne ciekawe rzeczy, które zabieracie ze sobą do domów. Nasze wolontariuszki postarają się uczesać Wam to co zapragniecie! Zapraszamy dzieci, ale i młodzież również przyjmiemy z wielką radością! Uwaga! Nie ścinamy włosów! Czekamy na sali widowiskowej, znajdziecie nas pośród innych atrakcji przygotowanych na ten dzień! Wszystko oczywiście za darmo, z prośbą, żebyście wrzucili dowolny datek do puszki na rzecz WOŚP!- zapraszają wolontariuszki naszego sztabu.

Ponadto dzieci z rodzicami będą mogły samodzielnie wykonać bączka, symbol tegorocznego finału, podczas eko-warsztatów z panią Anią Manżuk, gdzie wykorzystywane będą materiały z recyklingu. Grzegorz Pitrowski wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zebrzydowic przeprowadzi „Kolorowe warsztaty integracyjne” w godzinach 14:00-17:00. Zajęcia plastyczne i zabawy dla najmłodszych przygotowały także panie z grupy Asertywne.pl. Na jednym ze stoisk podczas Finału będzie możliwość samodzielnego wykonania pluszowej maskotki. Na dorosłych będzie czekała pisarka Izabela Jagosz, zajęcia pierwszej pomocy i poczęstunek. Program w budynku sali widowiskowej rusza o godz. 12:30 i trwa do 20:00.

 

Licytacje

Licytowane będą między innymi: przejazd off-road, sesja zdjęciowa w Willi Tadeusz w Lanckoronie, przejazd białym maluchem, romantyczna kolacja i przejazd limuzyną, noclegi w Zakopanem, sprzęt AGD i RTV (mikrofalówka, czajnik, telewizor i in.), płyty z autografami (Zakopower, Poparzeni Kawą Trzy, Krůk, Kabaret Moralnego Niepokoju i in.), koszulki treningowe Wisły Kraków, praca plastyczna dzieciaków z oddziału hematologii w Prokocimiu, ekskluzywne obuwie, vuchery na rożnego typu usługi (fryzjerstwo, kosmetyka, konsultacje dietetyczne, myjnia samochodowa, projektowanie wnętrz, gastronomia, siłownia i fitness i in.), prace ceramiczne Grzegorza Piotrowskiego i pracowni Galeria Ulepianka, rękodzieło lokalnych artystów i uczestników WTZ w Zebrzydowicach i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez ludzi dobrej woli. Liczymy na pobicie zeszłorocznego rekordu! Czy Kalwarianie przyjmują wyzwanie?

Licytacje odbywają się co pół godziny.

Ponadto będzie działała loteria fantowa z atrakcyjnymi fantami, w której każdy zakupiony los jest wygranym, a na koniec finału zostaną rozlosowane wśród uczestników nagrody główne (m. in. telewizor LED TV 19").

 

Scena główna – sala widowiskowa

Licytacje, występy i konkursy rozpoczną się na scenie sali widowiskowej od godziny 14:00 i potrwają do 20:00. Na scenie zaprezentują się młode wokalistki: Gabrysia Katzer, Klaudia Stanowska, Wiktoria Zacharska. Ponadto usłyszymy zespół regionalny z Barwałdu. Około godziny 15:00 wystąpi para taneczna Sara Silva i Mateusz Stawowy, finaliści programu „World of Dance” emitowanego w telewizji Polsat. Na podsumowanie zagra zespół Kiwi. Co pół godziny odbywają się licytacje. Ponadto będziemy zapraszać do konkursów na scenie dzieci, młodzież i dorosłych. A instruktorzy będą co jakiś czas rozgrzewać publiczność zumbowymi przerywnikami. Tradycyjnie będziemy kosztować tortów przygotowanych i ufundowanych przez kalwaryjskie cukiernie Pysia i Kwiatek.

 

Parking ulica Broniewskiego

Dziać się będzie także na parkingu i placu obok sali widowiskowej przy ulicy Broniewskiego. Zaprosiliśmy policjantów i strażaków, którzy pokażą swoje wozy bojowe! Bedze można wejść do środka i podziwiać pojazdy, które na co dzień nie są nam dostępne. Ponadto Gastrosfera obiecała przygotować ofertę specjalną na WOŚP! Komu nie uda się spróbować ogórkowej na rynku w południe, może później zaglądnąć na plac przy sali widowiskowej i załapać się na zupę.

 

Światełko do nieba

O godzinie 20:00 zapraszamy mieszkańców na MKS Kalwarianka, gdzie do nieba poślemy Światełko, które w całej Polsce (i nie tylko) jest symbolem wspólnoty wokół idei WOŚP. W naszym przypadku będzie mało formę happeningu, najpierw zobaczymy pokaz tańca ognia, a potem wypuścimy w niebo balony ledowe z życzeniami. Do tego potrzebujemy jak największej grupy mieszkańców!

 

Przed Finałem – warsztaty „Fabryka maskotek”

28 grudnia, piątek, zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Fabryka maskotek", które odbędą się w Starym Kinie w Kalwarii. Podczas warsztatów powstaną maskotki na licytację podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 w Kalwarii Zebrzydowskiej, 13 stycznia 2019 roku. Na warsztaty zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, osoby które potrafią szyć/szydełkować lub chcą się tego nauczyć. Uczestnicy proszeni są o zabranie własnych narzędzi (w miarę możliwości) – np. szydełka, druty, nożyczki. Materiały do wykonania pluszaków mamy dzięki wsparciu następujących partnerów: Hurtowni Jaga w Kalwarii, Biferno.pl, Madami Hand Made Studio, Basior. W organizacje zaangażowane są osoby tworzące sztab WOŚP Kalwaria Zebrzydowska oraz grupa Asertywne.pl. Dla uczestników zapewnione napoje i słodki poczęstunek. Zapisy w Starym Kinie. Zapraszamy do udziału!

 

Wiemy, że warto pomagać

O tym, że warto się zaangażować przekonujemy się każdego dnia, Do Sztabu Kalwaria Zebrzydowska wpłynął głos jednej z mieszkanek gminy, Weroniki Kołodziejczyk, która dzieli się swoją historią związaną z WOŚP.

- Popieram akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Mój synek urodził się ze wzmożonym napięciem mięśniowym oraz Aniridią. To wada oczu polegająca na braku tęczówki. Chorobą współistniejącą jest między innymi złośliwy nowotwór nerek. Znaleźliśmy się na oddziale Neuroinfekcji i Neurologii Dziecięcej w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wykonano synowi badanie USG. Właśnie ten aparat USG był ufundowany przez WOŚP. Korzystaliśmy również ze sprzętu audiometrycznego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, na oddziale laryngologii. Można było zauważyć to od razu, gdyż wszystkie te sprzęty miały przyklejone śliczne serduszka. To serduszko dało nam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Daje nadzieję wszystkim rodzicom i ich dzieciom na lepsze jutro. Dziękuję WOŚP, że mój syn mógł skorzystać z tego sprzętu i cieszę się, że inne dzieci, w tym też jeszcze te nienarodzone, będą mogły korzystać z darów od WOŚP – Weronika Kołodziejczyk.

 

W Kalwarii grają z nami (lista wciąż się wydłuża!):

Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej
OSP Kalwaria Zebrzydowska
OSP Barwałd Górny
Miejska Orkiestra Dęta w Kalwarii Zebrzydowskiej
Grupa Asertywne.pl
Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach
Spółdzielnia Socjalna Smaki Gościńca
Pracownia ceramiczna Galeria Ulepianka
Artyści: Grzegorz Piotrowski, Anna Manżuk, Damian Leja
Cukiernia Kwiatek
Cukiernia Pysia
Fengii Studio Fryzjerskie
Salon Fryzjerski Elżbiety Moskały z Zebrzydowic
Firma Markom Marcina Katzera
Max Elektro Józefa Kołodziejczyka
Przejazdy Off-road Piotr Łysy Łoś Żak
Sklep Tradycyjna Chata Sebastiana Godzińskiego z Andrychowa
Emi Sport Body Center
AG Meble z Barwałdu Średniego
Western Camp Resort Zator
Energylandia Zator
Firma obuwnicza Senso z Brodów
FPHU Perfekt AGD Łukasza Sparzyńskiego
@LT Sklep komputerowy Mirosława Stanucha
Myjnia bezdotykowa F1 Car Wash z Kalwarii
Magdalena i Sebastian Stawowy
„Pionat” Wypożyczalnia Przyczep Pawła Sarapaty
Madame Hand Made Studio
Biferno.pl Kalwarianka
Supermarket STOP z Kalwarii
Gastrosfera
Sklep Toscanio z Wadowic
Willa Tadeusz Lanckorona
Spółdzielnia Pracy Kominiarzy w Wadowicach – Zakład w Kalwarii Zebrzydowskiej
Firma obuwnicza Edeo z Brodów
Supermarket Lewiatan z Kalwarii Zeb.
Hurtownia Basior z Chorzowa
Rusin Glass z Brodów
Salon Kosmetyczny „Sekret Piękna”
Parowa Myjnia samochodowa Ochman
Servininetti sp.j. PPH z Przytkowic
Es-projekt Projektowanie Wnętrz
Salon kosmetyczny Beaty Jagosz
Hurtownia Jaga
Mechanika Pojazdowa Pawła Hebdy
Pizzeria u Jacka
Pizzeria Dziewiętnastka
Dietetyka – Karolina Mlak-Nowotarska
Foamax, Caria i Intercaria
Siłownia & Fitness Power House ze Skawiny
Hurtownia Tapicerska Kameleon
Obuwie Ryłko
Ośrodek Wypoczynkowy START w Zakopanem
Pokoje gościnne JANINA w Zakopanem
Hurtownia Dekoris Dorota Barańska Podolany

-----------------------------------------------

Znajdź nas:

Funpage WOŚP Kalwaria Zebrzydowska

Wydarzenie Facebook

ckstkalwaria.com