Jasełka uczników klasy III a

19 grudnia w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się JASEŁKA. Uczniowie z kl. III a pod opieką wychowawczyni Jolanty Studnickiej przenieśli wszystkich z widowni do czasów, w których narodził się maleńki Jezus.

Betlejemska szopka, a nad nią gwiazda, która wskazywała kierunek poszukiwań nowo narodzonego Zbawiciela świata Św. Józef, pukający od drzwi do drzwi, by odszukać dla Maryi godne miejsce, w którym Ta urodzi Dziecinę Diabeł, który chciał pokrzyżować plany Boże i Anioł strzegący Jego zamysłów Szopka i pastuszkowie

Przepiękne mało znane kolędy oraz pastorałki w wykonaniu chórku aniołów. W te oraz inne postaci wcielili się uczniowie, którzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Przepiękna scenografia, nastrojowa muzyka oraz życzenia, które były wypowiedziane przez każdego z małych aktorów, wywarły duże wrażenie nie tylko na uczniach klas I - III, ale przede wszystkim na zaproszonych gościach, wśród których byli min.: Małopolski Wicekurator OświatyHalina Cimer, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, Ksiądz Proboszcz Wiesław Cygan, radni oraz przedstawiciele różnych szkół i instytucji.

Gratulujemy małym artystom oraz wychowawczyni Jolancie Studnickiej tak utalentowanych uczniów wychowanków.

Więcej na facebook.com/kalwariazebrzydowska/