W Mistrzostwach Małopolski PKS św. Jadwiga Kraków z podwójną koroną

W minioną sobotę w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się XVII Halowe Mistrzostwa Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych. Podwójną koronę wywalczyli młodzi z PKS św. Jadwiga Kraków, okazali się najlepsi w kategorii Żak i Orlik.

Głównym organizatorem Turnieju był  Parafialny Klub Sportowy " Św. Józef" w Kalwarii Zebrzydowskiej, patronat honorowy nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty. Turniej odbył się już po raz drugi z rzędu w Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki dobrej współpracy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej z PKS św. Józef.

Warto dodać, że młodzi zawodnicy z PKS św. Józef w piłce nożnej w kategorii Żak i Orlik zaliczani są do najlepszych drużyn w Małopolsce wśród parafialnych klubów sportowych, a możliwość pełnienia roli gospodarza to ukłon w ich stronę.

Otwarcia Mistrzostw dokonali  Prezes Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych ks. Paweł Łukaszka,  Augustyn Ormanty, Marek Cimer, Ewa Małczyk, Marian Małczyk – członkowie zarządu Małopolskiego Związku Parafialnych Klubów Sportowych, a także przedstawiciele organizatora Turnieju ks. Grzegorz Banowski, Ewa Frosztęga, Marcelina Tyrpa.

W ubiegłym roku PKS św. Józef spisał się doskonale zajmując dwa drugie miejsca, w tym roku wywalczyli wicemistrzostwo Małopolski w kategorii Orlik.

Do udziału w tym cyklicznym turnieju każdego roku zapraszane są najlepsze parafialne kluby sportowe z województwa Małopolskiego, do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechało łącznie 10 drużyn.

 

Wyniki - XVII Halowe Mistrzostwa Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych:

Grupa Żak

1 miejsce PKS Św. Jadwiga

2 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka I

3 miejsce PKS Milenium Skawina

4 miejsce PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska

5 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka II

 

Grupa Orlik

1 miejsce PKS Św. Jadwiga Kraków

2 miejsce PKS Św. Józef Kalwaria

3 miejsce PKS Milenium Skawina

4 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka

5 miejsce UKS im. Św. Rodziny Kraków

 

Więcej zdjęć - facebook.com/kalwariazebrzydowska