Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu Górnego w finale „World of Dance”

Dziś w Telewizji Polsat  finał „World of Dance”. Wśród finalistów są  Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu Górnego. Od samego początku cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska kibicuje młodym mistrzom, od samego początku byli też faworytami całej okolicy.

Jeszcze przed  występami Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się z młodymi tancerzami,  zapewnił mistrzów Matiego i Sarę i ich rodziców, że kibicować będzie im będzie cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a szczególnie Barwałd Górny – rodzinna miejscowość Mateusza. Młodzi otrzymali prezenty i wsparcie, nie zabrakło tez wzruszeń

Jesteście wielką dumą dla całej Gminy Kalwaria Zebrzydowska, pięknie ją promujecie, można też powiedzieć że jesteście chodzącą reklamą. Zawsze możecie  liczyć na nasze wsparcie. Mogę was zapewnić, że kibicuje wam cała Gmina, życzę wam udanego występu w World of Dance i turniejach i zawodach, w których startujecie – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty

Zachęcamy do oglądania programu „World of Dance”,  w telewizji  Polsat w piątek od godz. 20:00.

Przypomnijmy Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły, jego partnerką jest Sara Silva.

Para może pochwalić się wieloma tytułami między innymi trzykrotnym  Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018!

Swoje wielkie możliwości i wielki talent poparty pracą pokazali już w poprzednich odcinkach „World of Dance”, można powiedzieć że przez eliminację przeszli jak burza, ostatni ich występ oczarował wszystkich, do wielkiego finału awansowali z pierwszego miejsca w swojej grupie.

W piątek powalczą o wygraną i 100 tys. dolarów. Finał już w ten piątek (16.11) o godz 20:05 w programie World of Dance emitowanym na Polsacie. Będą rywalizować z doświadczonymi grupami dziecięcymi i dorosłymi, a także dorosłymi solistami.

To są młodzi ludzie, którzy maja obowiązki dorosłego człowieka – zaznaczyła Edyta Herbuś, nawiązując do reżimu treningowego i pełnego poświęcenia, które każdego dnia odbiera im wiele z dziecięcych przyjemności. To jest profeska ponad ich wiek! – nie miał wątpliwości Michał Malitowski. – Był tu impuls i beat w ciele. To jest coś co wymaga dużej precyzji – doceniła Edyta Herbuś. Oceniali na żywo jurorzy.