Cała Kalwaria Zebrzydowska kibicuje młodym tancerzom

W dniu dzisiejszym Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili wyjątkowi goście para taneczna Mati i Sara, to mistrzowie  nad mistrzami! Dziś w Telewizji Polsat  rusza program „World of Dance”, który będzie emitowany w piątki o godzinie 20.00, wśród uczestników znaleźli się właśnie  Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu Górnego. Cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska kibicuje młodym mistrzom!

Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły. Jego pasją jest taniec, który z sukcesami trenuje wraz z partnerką Sarą.

Para może pochwalić się wieloma tytułami między innymi trzykrotnym  Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018!

Dziś zadebiutują w Telewizji Poslat w programie „World of Dance”, początek o godzinie 20.00, w tym programie profesjonalni tancerze będą rywalizować o ogromną nagrodę w postaci 100 tys. dolarów amerykańskich.

Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy wiekowe: dorośli w wieku co najmniej 18 lat (1–4 tancerzy), formacje taneczne w wieku 18 i więcej lat (5–20 tancerzy) i juniorzy w wieku od 8 do 18 lat (soliści i formacje do 20 tancerzy).

Konkurs podzielony jest na cztery etapy. Pierwszy z nich to kwalifikacje, które trwają pierwsze cztery odcinki programu. Uczestnicy występują w ramach swojej grupy i otrzymują punkty od jurorów, przyznawane w kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność

Jeszcze przed  występami Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty spotkał się z młodymi tancerzami,  zapewnił mistrzów Matiego i Sarę i ich rodziców, że kibicować będzie im będzie cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a szczególnie Barwałd Górny – rodzinna miejscowość Mateusza. Młodzi otrzymali prezenty i wsparcie, nie zabrakło tez wzruszeń

Jesteście wielką dumą dla całej Gminy Kalwaria Zebrzydowska, pięknie ją promujecie, można też powiedzieć że jesteście chodzącą reklamą. Zawsze możecie  liczyć na nasze wsparcie. Mogę was zapewnić, że kibicuje wam cała Gmina, życzę wam udanego występu w World of Dance i turniejach i zawodach, w których startujecie – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty

Zachęcamy do oglądania programu „World of Dance”,  w Polsat w każdy piątek od godz. 20:00.