OSP Przytkowice z czterema pucharami i Wicemistrzostwem Polski

Młodzi z OSP Przytkowice dominują już nie tylko w gminie, powiecie czy województwie ale też w skali kraju.  W Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF Konin - Licheń Stary 2018,   drużyna MDP Przytkowice sekcje dziewcząt i chłopców spisała się doskonale  zajęła  czołowe miejsca i zdominowała zawody zdobywając cztery okazałe puchary. Wicemistrzostwo  Polski zajęła drużyna Dziewcząt MDP Przytkowice, a III miejsce i brązowe medale wywalczyła drużyna Chłopców MDP Przytkowice.

To nie koniec dobrych wieści związanych z występem młodych strażaków z OSP Przytkowice, bowiem w konkurencji „musztra” najlepiej zaprezentowały się dziewczyny z Przytkowic zdobywając Mistrzostwo Polski, a Wicemistrzostwo Polski wywalczyli chłopcy.

To bez wątpienia największy sukces młodych z OSP Przytkowice w ich dotychczasowych występach wcześniej byli znani z tego, że czołowe miejsce zajmowali w Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w skali gminy, powiatu, województwa  teraz do tych osiągnięć dołożyli sukces w skali kraju.

Z pełną satysfakcją możemy przyznać, że cele założone przed zawodami zostały w 100% wykonane a czas poświęcony na przygotowanie się do zawodów na tak wysokim szczeblu, nie został zmarnowany. Wyniki jakie osiągnęła młodzież z MDP Przytkowice zapisują nowe karty Historii OSP Przytkowice, Co cieszy i pozwala wierzyć, że cele jakie założymy sobie w przyszłości są do osiągnięcia – mówi Wiesław Rudecki - opiekun drużyny

W piątek drużyna z OSP Przytkowice gościła w Gabinecie Burmistrza Miasta, który młodym pogratulował genialnego występu, podkreślając, iż są dumą Gminy Kalwaria Zebrzydowska i w piękny sposób ja promują.

Organizatorem zawodów był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.  Partnerami i współorganizatorami zawodów byli : Miasto Konin, Powiat Konin, Gmina Ślesin, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, Ochotnicza Straż Pożarna w Licheniu Starym, Ochotnicza Straż Pożarna w Koninie-Chorzniu, Oddział Powiatowy Związku OSP RP Powiatu Konińskiego Ziemskiego i Grodzkiego, Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. Generała Stanisława Taczaka, Komenda Miejska PSP w Koninie, Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu.

Zawody odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.  Zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

OSP Przytkowice pragnie podziękować wszystkim, którzy podjęli ogrom pracy aby przygotować się do tak ważnych zawodów, dziękujemy każdemu z osobna:

Sekcja Dziewcząt MDP Przytkowice

Milena Pamuła
Małgorzata Górecka
Aleksandra Rudecka
Patrycja Pasternak
Amelia Jarguz
Magdalena Wojnowska
Wiktoria Syrek
Sandra Maniek
Marta Serwin

Sekcja Chłopców MDP Przytkowice

Igor Kołodziejczyk
Robert Górny
Patryk Górny
Maciej Doktor
Michał Mlak
Michał Rudecki
Mateusz Merak
Adrian Krawczyk
Szymon Ogiegło
Kacper Kajfasz
Krystian Paluch

Dziękujemy opiekunom drużyny MDP, oraz osobom, które pomagały w przygotowaniu drużyny :
Rudecki Robert
Rudecki Wiesław
Rudecki Stefan
Rudecki Jacek
Dominik Balcer
Zamysłowski Andrzej
Zamysłowski Krzysztof

 

Za pomoc i współpracę Zarząd OSP Przytkowice wraz z opiekunami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej składa podziękowania dla :

• Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty
• Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
• Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak

• Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach bryg. mgr Paweł Kwarciak

• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach
• Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Andrychowie mł. ogn. Andrzej Ryłko
• Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie
• Ochotnicza Straż Pożarna w Kalwarii Zebrzydowskiej
• Ochotnicza Straż Pożarna w Stanisław Dolnym
• Bank Spółdzielczy oddział w Kalwarii Zebrzydowskiej
• Jolanta i Krzysztof Gajewscy ,,STOP’’
• LKS Sokół Przytkowice
• MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska

 

Więcej fotografii:  Ogólnopolskie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pozarniczych.