Wielka radość w Zarzycach Małych

W Zarzycach Małych otwarto zupełnie nową, wybudowaną od podstaw Świetlicę Wiejską wraz z zapleczem socjalnym o powierzchni użytkowej 58 m2. Na taką właśnie inwestycję mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości czekali od lat. Możemy śmiało powiedzieć, że w Zarzycach Małych zapanowała wielka radość, były też łzy wzruszenia.

Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej to bez wątpienia historyczny moment i wielkie święto dla Zarzyc Małych, które są najmniejszą miejscowością w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

W czasie otwarcia świetlicy sołtys Zarzyc Małych Krystyna Mirocha podkreśliła, że powstanie takiego miejsca to spełnienie marzeń całej lokalnej społeczności. Sołtys dziękowała władzom samorządowym za wybudowanie nowego obiektu, który w pełni spełnia oczekiwania mieszkańców i stanie się miejscem spotkań tętniącym życiem.

Warto przypomnieć, że przed 25 laty postawiono tutaj blaszane pomieszczenie, w którym znajdowała się świetlica wiejska, jednak po ponad dwóch dekadach nie nadawała się do dalszego funkcjonowania.

W roku 2013 na wniosek Rady Sołeckiej w Zarzycach Małych został opracowany projekt budowlany świetlicy wiejskiej, który został sfinansowany ze środków budżetu gminy, natomiast w 2016 roku podjęto decyzję o budowie nowej świetlicy, przeznaczając środki finansowe na ten cel.

Przed rozpoczęciem prac niezbędne było dokonanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego wsi Zarzyce Małe. Po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie gminy Kalwaria Zebrzydowska we wrześniu 2017 roku rozpoczęły się prace budowlane.

Stary budynek kontenerowy został rozebrany, w jego miejsce powstała zupełnie nowa świetlica wiejska wraz z zapleczem socjalnym o powierzchni użytkowej 58 m2. Budynek został wyposażony w kuchnię i łazienkę. Wartość robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniosła 417.358,03 zł. Wykonawca robót - Zakład Remontowo-Budowlany Mieczysław Barzycki ze Stryszawy - wybrany został w drodze przetargu nieograniczonego.

Obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza Bohdana Ciołczyka z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Leńczach.

W uroczystym otwarciu nowego obiektu udział wzięli Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radny Rady Miejskiej Piotr Kumor, sołtys Krystyna Mirocha, członkowie rady sołeckiej, radni Powiatu Wadowickiego Paweł Odrobina i Marek Cimer, zastępca Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej poprzedniej kadencji Halina Cimer, pracownicy Urzędu Miasta, wykonawca prac Mieczysław Barzycki.