Emocje jak na Mundialu … Sosnowianka zdobywa Puchar Burmistrza

W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się ekipa gospodarzy turnieju KS Sosnowianka Stanisław Dolny, która w finale  po rzutach karnych pokonała MKS Kalwariankę, trzecie miejsce zajął Cedron Brody a czwarte Żarek Barwałd Górny.

Turniejowi o Puchar Burmistrza towarzyszyły emocje niczym jak na Mundialu w Rosji, szczególnie spotkanie finałowe mogło przypominać niedzielne mecze rozgrywane na Mistrzostwach Światach, o ostatecznym rozstrzygnięciu finałowego starcia zdecydowały rzuty karne i podobnie jak na mundialu popis swoich umiejętności dali brakarze.

W meczu finałowym Kamil Sienkiewicz bramkarz Sonsowianki wybronił cztery rzuty karne, niewiele gorszy był golkiper Kalwarianki Grzegorz Wypiór, ostatecznie kolejka rzutów karnych zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 2:1 i to właśnie Sosnowianka Stanisław Dolny wywalczyła Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wcześniej w  sobotę rozgrywano mecze eliminacyjne do finału awansowała MKS Kalwarianka, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i gospodarz rozgrywek Sosnowianka Stanisław Dolny, można powiedzieć że dla wielu był to wymarzony finał.  W pierwszym niedzielnym meczu wykazując się większym doświadczeniem Cedron Brody pokonał młody zespół z Barwałdu Górnego 3:1.

Finałowe starcie dostarczyło kibicom sporo emocji wynik w regulaminowym czasie był bezbramkowy, o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowała kolejka rzutów karnych. Największym bohaterem był Kamil Sienkiewicz bramkarz Sosnowianki,  który odebrał najwięcej zasłużonych gratulacji i wpadł w objęcia innych zawodników z drużyny.

Niedzielnej rywalizacji przyglądał się Burmistrz Miasta Augustyn Ormany, który na zakończenie Turnieju podziękował drużynom udziału w zawodach, najlepszym zespołom wręczył puchary i nagrody finansowe.

Burmistrz podkreślił, iż ten gminny Turniej dostarczył więcej emocji niż ostatnie starcie Polaków z Japończykami na Mistrzostwach Świata, z czym zgodnie zgodzili się kibice i zawodnicy biorący udział w Turnieju.

Ogromne gratulacje należą się dla wszystkich zawodników całej naszej drużyny oraz trenera Jarka Gąstała za prestiżową wygraną w Pucharze Burmistrza jak również za wiosenną walkę na boiskach IV ligowych w bardzo trudnym okresie dla Klubu – mówi Dariusz Kowalówka prezes Sosnowianki Stanisław Dolny

Warto dodać  iż Turniej o Puchar Burmistrza ma już długą historię w przyszłym roku zostanie zorganizowana jego XXV edycja  i jest też jednym z niewielu tego tupu Turniejów w skali całego województwa.

 

Wyniki sobotnich meczy w ramach turnieju o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej:

SOBOTA

KS Sosnowianka - LKS Leńcze 3:2

LKS Sokół Przytkowice - WKS Żarek Barwałd Górny 0:0 Karne 7:8

LKS Cedron Brody - LKS Olimpia Zebrzydowice - goście nie dojechali (3:0 walkower)

MKS Kalwarianka - LKS Pogoń Bugaj 3:0

PÓŁFINAŁY

KS Sosnowianka – WKS Żarek Barwałd Górny 1:0

LKS Cedron Brody - MKS Kalwarianka 0:2

 

NIEDZIELA

Mecz o 3 miejsce WKS Żarek Barwałd Górny - LKS Cedron Brody 1:3

Finał KS Sosnowianka - MKS Kalwarianka 0:0 Karne 2:1

 

Więcej foto - facebook.com/kalwariazebrzydowska