Moto-pasjonaci w Kalwarii

Kalwaryjski plac targowy zapełnił się kolejny raz kolorowymi karoseriami wyjątkowych samochodów i motocykli. 24 czerwca br. odbył się II Zlot Pojazdów Zabytkowych w Kalwarii Zebrzydowskiej. W wydarzeniu udział wzięło około 60 załóg z pojazdami, w tym 28 motocykli.

Zlot rozpoczął się w niedzielę o godzinie 9:00. Pojazdy uczestniczące w wydarzeniu zostały uhonorowane w kilku kategoriach, zdobywając pamiątkowe statuetki.

Puchar Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska zdobył motocykl K-750 (1964) oraz samochód Jaguar Mark I (1958), który okazał się również najstarszym pojazdem tegorocznego Zlotu razem z motocyklem IŻ (1951). Wyróżniony został Fiat 126p, który do Kalwarii przyjechał aż z Mielca, pokonując najdłuższy dystans na Zlot.

W konkursie publiczności na najładniejszy samochód wygrały: Jaguar Mark I (I miejsce), Fiat 1800 (II miejsce), a także Volvo PV544 (III miejsce). Najładniejszymi motocyklami zostały: K-750 – replika BMW R-75 (I miejsce), Simson (II miejsce) oraz Komar (III miejsce). Nagrodzone zostały także najstarsze pojazdy PRL-u: Fiat 1800 (I miejsce), Żuk (II miejsce) oraz Fiat 125p (III miejsce).

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują w stronę strażaków z OSP Barwałd za pomoc przy logistycznym przygotowaniu zlotu, a także za udostępnienie wozu strażackiego do zwiedzania.

Na zakończenie Zlotu odbył się koncert kapeli rockowej Blue-Collar Beavers z Suchej Beskidzkiej. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej dr. hab.  inż. Augustyna Ormantego.

Organizacją Zlotu zajęło się Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, komandorem Zlotu był, jak w zeszłym roku, Piotr Łysy Łoś Żak. Zlot był wydarzeniem towarzyszącym tegorocznych Dni Kalwarii (23-24 czerwca).

 

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej