Dni Kalwarii już za nami

Tegoroczne Dni Kalwarii przeszły już do historii. Przez dwa dni celebrowaliśmy święto naszego miasta i gminy. Nie zabrakło wielkich gwiazd – zespołu Zakopower, Kabaretu Ciach i piosenkarki Teresy Werner.

W programie tegorocznych Dni Kalwarii znalazły się atrakcje dla każdej z grup wiekowych, od najmłodszych, którzy mogli bawić się na stoiskach animacyjnych i w wesołym miasteczku, młodzież, która szalała z grupą 4Dreamers, po dorosłych i dojrzałych odbiorców, których bawiły i zachwycały Zakopower, Kabaret Ciach i Teresa Werner.

Imprezami towarzyszącymi tegorocznym Dniom Kalwarii były – odbywające się 23 czerwca – I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym i Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, które miały miejsce 24 czerwca. Oba te wędkarskie wydarzenia odbywały się na łowisku Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska „Stawy Czerna”.

Natomiast w niedzielę na placu targowym odbywał się II Zlot Pojazdów Zabytkowych Kalwaria Zebrzydowska 2018, na który zjechały wyjątkowe pojazdy z różnych miejsc Polski.

23-24 czerwca br. mieszkańcy gminy gromadzili się na MKS Kalwarianka, gdzie odbywały się koncerty, rozlokowane były stoiska gastronomiczne i tematyczne, wesołe miasteczko, strzelnica ASG Repliki Broni, funkcjonowała również strefa kibica.

Sobotni program otwarły występy laureatów Festiwali Piosenki Polskiej. Swoje wokalne talenty zaprezentowały: Oliwia Godawa, Maja Mamcarczyk, Zuzanna Chudoba, Nadia Wójtowicz, Agata Serwin, Karolina Surówka i Emilia Surówka. Następnie na scenie pojawili się uczniowie kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej I stopnia: Franciszek Wolak, Kamila Łabędź, Piotr Musiał, Michał Turaj, Wojciech Ochman, Emilia Surma, Michał Moskała, Zuzanna Zajda oraz Agata Serwin. Kolejnym punktem programu był koncert rockowego zespołu Hak i Przyjaciele. Duży entuzjazm wzbudził występ grupy 4Dreamers, finalistów programu „The Voice Kids”. Boysband długo po koncercie rozdawał autografy i fotografował się z fankami, które na ich występ przygotowały transparenty, maskotki i kwiaty.

Tuż przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się Kalwaryjski Klub Karate – Do Kizuna, dając pokaz swoich umiejętności. O godzinie 21:00 na scenie pojawił się wyczekiwany Zakopower z liderem Sebastianem Karpiel-Bułecką. Zespół zaserwował muzyczną ucztę zgromadzonym pod sceną i na trybunach słuchaczom. Na koniec pierwszego dnia Dni Kalwarii odbyła się zabawa taneczna z Kapelą Pod Nogę.

Niedzielną odsłonę Dni Kalwarii zainaugurował występ Chóru Kobiet z Leńcz oraz Zespołu Regionalnego „Sami Swoi” z Przytkowic. Po grupach kultywujących tradycje regionalne na scenie pojawiły się młode talenty – zespoły taneczne CKSiT. Jako pierwsze pokaz dały grupy baletowe prowadzone przez Annę Golicką. Zaprezentowały się grupy: Motylki, Karmelki, Arabeski, Little points. Po nich występ dały Migotki, grupa młodsza w układzie „Wakacyjna radość” i starsza z choreografią „Kids”, prowadzone przez Oliwię Bochenek. Po nich coverowy mix zagrał zespół ze szkoły Muzycznej Yamaha z Wadowic w składzie: Paulina Chorąży, Patrycja Gwiżdż, Konrad Struzik, Mikołaj Kosowski, Tomek Ochmanek, Kuba Karasiński, Krzysztof Rzadek, Julia Róg.

Następnie koncert zagrała Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem kapelmistrza Kazimierza Gromady. Najmłodsi mogli skorzystać z pozostałych atrakcji. Działała indiańska strefa dziecięca, gdzie dzieci tworzyły indiańskie pióropusze i łapacze snów. Były też stoiska z kolorowymi warkoczykami, balonowymi zwierzakami oraz wodnymi tatuażami. Od godziny 18:30 publiczność zabawiał Kabaret Ciach, rozganiając czarne chmury kłębiące się nad Kalwarią., co rusz z trybun wybuchały salwy śmiechu.

Na Dniach Kalwarii gościliśmy również młody zespół Kiwi z Zatora, który niedawno wydał debiutancką płytę. O 20:45 na scenę wkroczyła oczekiwana gwiazda wieczoru – Teresa Werner. Przed jej występem głos zabrał włodarz miasta, burmistrz dr hab. inż. Augustyn Ormanty, wręczył piosenkarce kwiaty. Ten występ, podobnie jak sobotni koncert zespołu Zakopower, zgromadził pod sceną najliczniejszą publiczność. Po koncercie piosenkarka rozdawała autografy i podpisywała płyty. Na zamkniecie XXVI Dni Kalwarii przygotowany został pokaz sztucznych ogni z niezwykłą muzyczną kompilacją.

Imprezami towarzyszącymi tegorocznym Dniom Kalwarii były – odbywające się 23 czerwca – I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym i Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, które miały miejsce 24 czerwca. Oba te wędkarskie wydarzenia odbywały się na łowisku Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska „Stawy Czerna”. Natomiast w niedzielę na placu targowym odbywał się II Zlot Pojazdów Zabytkowych Kalwaria Zebrzydowska 2018, na który zjechały wyjątkowe pojazdy z różnych miejsc Polski.

Patronatem medialnym Dni Kalwaryjskie objęły: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Kronika Beskidzka, Powiat Live, MamNewsa.pl, Nasza Kalwaria, Wadowice On-line, Głos Wadowicki, Wiadomości Powiatowe, Wiadomości Kalwaryjskie. Sponsorami Dni Kalwarii byli: Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej, firma Opax. W programie tegorocznych Dni Kalwarii znalazły się atrakcje dla każdej z grup wiekowych, od najmłodszych, którzy mogli bawić się na stoiskach animacyjnych i w wesołym miasteczku, młodzież, która szalała z grupą 4Dreamers, po dorosłych i dojrzałych odbiorców, których bawiły i zachwycały Zakopower, Kabaret Ciach i Teresa Werner.

 

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej