Wiceminister Inwestycji i Rozwoju w Kalwarii Zebrzydowskiej

W piątek 22 czerwca na zaproszenie Burmistrza Augustyna Ormantego Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska - Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która spotkała się z lokalnymi przedsiębiorcami. W czasie spotkania samorządowcy popisali list intencyjny odnośnie prostego języka w urzędach.

Spotkanie z Andżeliką Możdżanowską  Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw zostało zorganizowano z myślą o lokalnych przedsiębiorcach.

Andżelika Możdżanowska, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw przekazała przedsiębiorcom informacje jakie ułatwienia dla firm wprowadziła Konstytucja Biznesu, co zmieniło się w zakresie prawa podatkowego. Mówiła też o tym, jak małe firmy  mogą skorzystać na zmianach w prawie gospodarczym. Podkreśliła, też że rząd wprowadza takie zmiany, które mają ułatwić prowadzenie biznesu.

Zaprosiliśmy przedstawiciela rządu żeby zwrócić uwagę na lokalne oczekiwania, postulaty, wypracować najbardziej racjonalne mechanizmy ekonomiczne, podatkowe czy promocyjne – mówi Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormaty

Pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw podkreśliła iż Konstytucja dla  biznesu to rewolucyjna zmiana prawa gospodarczego.

Wprowadzamy rozwiązania, które nie miały do tej pory możliwość funkcjonowania czyli działalność nierejestrowa i ulga na start. Daje to kolejną możliwość skorzystania z zusu preferencyjnego, wprowadzamy  kolejne rozwiązania czyli zus od przychodu – mówiła Andżelika Możdżanowska  Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw i dodała Cieszę się niezmiernie że miałam możliwość spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami.

Pełnomocnik  Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw podkreśliła, że jej wizyta w Kalwarii Zebrzydowskiej nie jest przypadkowa, bowiem zależało jej na spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami, w czasie spotkania przedsiębiorcy przekazali minister szereg ważnych uwag, które jak zapewniła będzie brała pod uwagę przy wprowadzaniu kolejnych zmian.

Poza spotkaniem z lokalnymi przedsiębiorcami Wiceminister Inwestycji i Rozwoju złożyła  wizytę  w Pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie miała możliwość zapoznania się z wyrobami kalwaryjskich rzemieślników, odwiedziła też zakład produkcyjny Ryłko, w czasie tych spotkań przedsiębiorcy przekazali kolejne wskazówki co należy poprawić by ułatwić prowadzenie firm.

W czasie spotkania został  podpisany list intencyjny w sprawie propagowania prostego języka w urzędach pomiędzy Andżeliką Możdżanowską Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a samorządowcami pięciu gmin.

List podpisali – Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Tadeusz Łopata Wójt Lanckorony, Jan Wacławski Wójt Stryszowa, Mariusz Krystian Wójt Spytkowic i Witold Grabowski Wójt Tomic.

Sygnatariusze listu deklarują  między innymi eliminację biurokratycznych barier w tym trudności w zrozumieniu urzędniczego języka oraz współpraca pomiędzy urzędami i obywatelami oparta  na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu.