Jubileusz 70-lecia Żarka Barwałd z Lewandowskim i Glikiem

Ależ to był Jubileusz! WKS „Żarek” Barwałd Górny w sobotę świętował 70-lecie powstania. Działacze klubu z Niedźwiedziem w herbie, sprawili  że Ci co przybyli na ich stadion mogli poczuć się jak na Mundialu. Były emocje sportowe, sporo atrakcji. Nie zabrakło też mocnych nazwisk jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain.

WKS „Żarek” Barwałd Górny, a właściwe kiedyś LZS Barwałd działał na naszej lokalnej arenie sportowej już od 1948 roku.

Co ciekawe były to na początku lokalne rozgrywki w tenisa stołowego, a dopiero po wielu latach przerodziło się to w piłkę nożną. Rozgrywki tenisa stołowego odgrywały się nawet na poziomie III ligi – mówi Franciszek Sarapata Wiceprezes Żarka Barwałd Górny i główny organizator pikniku i dodaje Klub posiada bardzo ciekawą historię, a jego siedzibą jest część starego dworu z Barwałdu Górnego, którą datuje się na pierwsza poło XIX wieku, a na jego dziedzińcu usytuowane jest obecnie boisk klubu.

W klubie z okazji Jubileuszu planują odkurzyć  historię, zdradzili że odnaleźli już kapsułę czasu czyli szafę z różnymi klubowymi dokumentami i pamiątkami, która już od bardzo dawna pozostaje zamknięta … zapewne, niebawem dowiemy się sporo ciekawostek związanych z klubem.

W ostatnich tygodniach klub przygotowywał się do swojego Jubileuszu i trzeba uczciwie przyznać iż przed kolejnymi urodzinami wysoko zawiesili  poprzeczkę. Przygotowali cała masę atrakcji, jak mówili pragnęli by w tym dniu najwięcej radości miały dzieci i to się im udało!

Były zatem dmuchańce, trampoliny, zabaw, malowanie twarzy,  pokazy radiowozów policyjnych i wozów strażackich oraz Mini-turniej Barwałdzki, wystąpiła: drużyna Żarka oraz uczniowie trzech szkół podstawowych z Barwałdu Dolnego, Średniego i Górnego.

W czasie Jubileuszu obecne były też głośne nazwiska jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain … oczywiście w postaci koszulek, które można było licytować.

Bardzo miłym akcentem w czasie klubowego święta było przekazanie przez klub obecnym trenerom, działaczom koszulek reprezentacji Polski z ich nazwiskami  to był bardzo wzruszający moment.

Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna za włożony trud w organizacje pikniku z okazji 70lecia i czas poświęcony dla klubu. Dziękuję! – mówi skromnie główny organizator Pikniku Franciszek Sarapata i dodaje Nabór do wszystkich grup wiekowych trwa cały rok. W tej chwili szkolimy dzieci już od 6 roku życia w grupach Skrzat, Żak, Orlik i Trampkarz. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wraz z klubem Jubileusz świętował Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, który przekazał list gratulacyjny, zapewnił o dalszym wsparciu miejscowego klubu przez Gminę.

Burmistrz Miasta przywiózł też prezent w postaci  pomocy finansowej na zakupu bramek dla nowopowstającej drużyny żaków, podkreślając iż obserwuje rozwój sekcji młodzieżowych i taki właśnie prezent będzie najodpowiedniejszy.

W pomoc w organizację Pikniku włączył się też Powiat Wadowicki, jak i wiele lokalnych firm, mieszkańcy Barwałdu Górnego za sprawą pikniku przeżyli  namiastkę mundialu.