Dni Kalwarii 2018

Tegoroczne święto naszego miasta odbywać się będzie w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Na Dniach Kalwarii zagra znany zespół Zakopower, wystąpi Kabaret Ciach i piosenkarka Teresa Werner. Mieszkańców zapraszamy na Stadion „Kalwarianki” przy ulicy Mickiewicza 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program ze wszystkimi atrakcjami pojawi się wkrótce. Imprezą towarzyszącą Dni Kalwarii będzie II Zlot Pojazdów Zabytkowych na placu targowym w Kalwarii. Poniżej prezentujemy krótkie opisy artystów występujących na Dniach Kalwarii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

ZAKOPOWER to znany folkowy zespól, którego liderem jest skrzypek Sebastian Karpiel-Bułecka. Pozostali członkowie zespołu to: Wojciech Topa (głos, skrzypce), Bartek Kudasik (głos, altówka), Józef Chyc (głos, basy podhalańskie), Piotr „Falko” Rychlec (instrumenty klawiszowe), Michał Trąbski (gitara basowa), Dominik Trębski (trąbka), Tomek „Serek” Krawczyk (gitara elektryczna), Łukasz Moskal (głos, perkusja). Nazwa grupy nawiązuje do miasta Zakopane. Zadebiutowali płytą Music Hal, łączącą muzykę tradycyjną ze współczesnymi brzmieniami muzyki klubowej. Drugim krążkiem była płyta Na Siedem z roku 2007. Poszerzono ją o między innymi o skrzypce elektryczne, solówki gitarowe itp. Boso to trzecia studyjna płyta w dorobku zespołu, wydana w 2011 roku. Kolejnym wydawnictwem był specjalny album Kolędowo (2013). Ostatni, czwarty album studyjny Drugie pół (2015) – to wzbogacenie sprawdzonego już „zestawu” – kwartet góralski, melodyjne kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, energia i wszechstronność sekcji Zakopower – o klasyczne instrumenty smyczkowe Atom String Orchestra. Niedługo po premierze album osiągnął status złotej płyty. Zakopower ma tysiące fanów, grywa regularnie wiele koncertów, około 100 rocznie. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal. Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie, Maroko, Węgry, Włochy, Niemcy, Chorwację, Belgię, Litwę, Białoruś, Ukrainę, Rosję, USA, Kanadę.

Strona zespołu: www.zakopower.pl

KABARET CIACH jest aktywny na polskiej scenie kabaretowej od 1994 roku, został założony przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze (dzisiejszy Uniwersytet Zielonogórski). Obecnie grupa występuje w składzie: Małgorzata Czyżycka, Leszek Jenek – ex kabaret Potem, Tomasz Kowalski, Mateusz Czechowski. Kabaret związany jest z Zielonogórskim Zagłebiem Kabaretowym. Ciach jest stałym uczestnikiem rozrywkowych programów telewizyjnych i festiwali kabaretowych, są to m.in.: Kabareton Opolski (TVP1), Listopadowa Noc Kabaretowa (TVP2), Festiwalu Kabaretu w Koszalinie (TVP2), Płocka Noc Kabaretowa (TVP2), Wczasy z kabaretem(TVP2), Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (TVP1), Dzięki Bogu już Weekend (TVP2), Latający Klub Dwójki (TVP2), „DwudziestoRYCIE” – Ryjek 2015 (TV Polsat) Od roku 2009 do 2014 Kabaret Ciach, był gospodarzem dorocznego Kabaretobrania czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej na żywo w TV Polsat.

Strona kabaretu: http://kabaretciach.pl/

 

TERESA WERNER jest pochodzącą ze Śląska piosenkarką muzyki rozrywkowej. Jako nastolatka zadebiutowała w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym była najdłużej wysypującą artystką. Jako solistka Zespołu występowała m. in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Chinach. W 1991 roku reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, na którym zajęła pierwsze miejsce. Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel Miłość jest piękna. Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki pt. Spełnić marzenia, który uzyskał status złotej płyty. Została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Strona artystki: www.teresawerner.pl