Wizyta przedszkolaków na poczcie

Dzieci z Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkół Nr1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wybrały się na pocztę. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Przewodnikiem był Pan Naczelnik UP Piotr Hodurek.

Dzieci zwiedziły najpierw hol z okienkami  pocztowymi, przy których obsługuje się klientów. Następnie odwiedziły inne pomieszczenia m.in. sortownie, w której segreguje się listy, tak by mogły dotrzeć w różne regiony Polski a nawet świata. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty.

 

Miały możliwość ostemplowania świąteczną pieczątką przyniesionych pocztówek i wrzucenia ich do skrzynki. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na pocztówkę w naszych domach. Pojawił się również Mikołaj, który poczęstował dzieci słodkościami. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego wiedzą już prawie wszystko.

 

Dziękujemy Panu Naczelnikowi oraz Pracownikom Urzędu za miłe przyjęcie.

Przedszkole Publiczne w Kalwarii Zebrzydowskiej