Pomysłodawcy BO Małopolska spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim

Ciekawe rozmowy, podziękowania… i pamiątkowe selfie – w takiej atmosferze upłynęło spotkanie wszystkich pomysłodawców zwycięskich zadań wyłonionych w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Trafnych i ciekawych inicjatyw gratulował im Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa małopolskiego odpowiada m.in. za kwestie budżetu partycypacyjnego. Przypomnijmy, że w zakończonym głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Województwa Małopolskiego wśród 46 zwycięskich projektów znalazł się projekt zgłoszony przez radnego Marcina Ożóga.

 

Druga edycja BO Małopolska zakończyła się pełnym sukcesem frekwencyjnym – oddano ponad 176,6 tys. głosów, czyli o 120% więcej niż przed rokiem. Ten sukces, to także Państwa zasługa – gdyby nie ciekawe propozycje zadań, wśród których można było wybierać, nie byłoby tylu głosujących. Teraz pozostaje tylko czekać na realizację zwycięskich 46 inicjatyw. Pierwsze projekty ruszą już w 2018 roku! – przypomina Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

 

Jak w czasie spotkania przypomniał Grzegorz Lipiec, druga edycja BO Małopolska dała też większe możliwości niż pierwsza – tym razem do rozdysponowania było aż 8 mln zł. W efekcie do każdego z subregionów Małopolski trafiło więc 1 mln 330 tys. zł, zamiast – jak w pierwszej edycji – 1 mln zł.

Pomysłodawcy zadań, którzy pojawili się na piątkowym spotkaniu w urzędzie marszałkowskim, mieli okazję m.in. porozmawiać z pracownikami departamentów i jednostek, które teraz będą realizować zwycięskie zadania.

W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy mogli głosować od 25 września do 13 października. Każdy, kto skończył 16 lat, mógł oddać tylko 1 głos – do wyboru miał dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym mieszka (meldunek nie był wymagany). Małopolanie mogli zdecydować w ramach 160 zadań.