Wielkie wydarzenie kulturalne w ramach obchodów Roku Stanisława Wyspiańskiego

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do wspólnego zwiedzenia wystawy "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa prezentuje blisko 900 pozycji - obrazów, rysunków, pasteli, szkiców, projektów i witraży. Eksponowane są również rzeczy osobiste oraz pamiątki po artyście.

Na wystawie zgromadzono najważniejsze dzieła Stanisława Wyspiańskiego z największej kolekcji dzieł tego artysty na świecie, znajdującej się w zbiorach krakowskiego muzeum. Atrakcją ekspozycji są trzy wersje witrażu "Bóg Ojciec - Stań się", wykonane w ołówku, pastelach i oleju. Obejrzeć też będzie można projekty niezrealizowane, jak witraż z trzema klaryskami: błogosławioną Jolantą, błogosławioną Salomeą oraz św. Kingą.
Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter nadaje kolekcji kontekst historyczny, związki autora "Wesela" z Krakowem, miastem, w którym żył i tworzył Czwarty Wieszcz.

Biblioteka Publiczna planuje wyjazd na wystawę 10 lutego 2018 w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2018 osobiście lub telefonicznie - tel. 33 8766 429. Koszt wyjazdu obejmuje cenę biletu, usługę przewodnika, przejazd i ubezpieczenie. Dokładna cena będzie zależna od ilości uczestników.