Spotkanie autorskie z Joanną Szarańską

Najnowsza powieść Joanny Szarańskiej, promocja, a przede wszystkim jej treść była tematem spotkania autorskiego w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, które zgromadziło około 40 osób.

Jest to już czwarta książka młodej autorki, mieszkanki pobliskich Przytkowic, która zadebiutowała w lutym 2016 r. powieścią „I że ci nie odpuszczę”, otwierającą cykl „Kalina w malinach”.

„Cztery płatki śniegu”, to powieść której akcja rozgrywa się w scenerii ulic Kalwarii i miejsc dla niej charakterystycznych. Sięgając po nią dostrzegamy zmianę konwencji literackiej, z komedii romantyczn0- sensacyjnej na bardziej obyczajową. W problematyce pojawiają się sprawy życia codziennego, ale te poruszające istotne treści . Joanna Szarańska należy do młodego pokolenia piszących kobiet. To właśnie pisanie stało się jej sposobem na życie. Najnowsza powieść poszerza krąg zainteresowanych, zyskując uznanie również wśród dojrzałego czytelnika.

Samo spotkanie, prowadzone w formie wywiadu, miało swój niepowtarzalny czar, a przeniesiona z kart powieści sceneria świąteczna, podkreśliła czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zacytowane, wybrane fragmenty zachęciły do czytania tych, którzy nie zdążyli jeszcze zapoznać się z bohaterami powieści. Czytelnicy mieli również czas na indywidualną rozmowę z autorką oraz możliwość nabycia egzemplarza prezentowanej książki wraz z autografem, dla siebie czy też jako gwiazdkowy prezent dla najbliższych.

Książka dostępna jest również dla czytelników Biblioteki w Kalwarii oraz filii. Promocja powieści, której akcja rozgrywa się w Kalwarii, zamyka cykl spotkań związanych z Jubileuszem 400-lecia lokacji miasta.

Celina Uzdrzychowska