Wieści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich

Trzy miesiące roku szkolnego 2017/2018 już za nami. Przedszkole wspaniale spełnia swoją rolę, dzieci biorą także udział we wszystkich większych imprezach szkolnych.

We wrześniu odbyły się wybory do Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. W październiku obchody Dnia Edukacji Narodowej połączono z uroczystym Pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. W listopadzie odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, a poczet sztandarowy wziął udział w gminnych uroczystościach. W tym miesiącu uczniowie z klas V-VII uczestniczyli także w etapie szkolnym Małopolskich Konkursów Tematycznych (religijnym) i Przedmiotowych (matematycznym, języka angielskiego i humanistycznym). Zorganizowano także wyjazdy do kopalni soli w Bochni i na spektakl Dorotka w krainie Oz do Wadowic. Jak co roku w tych miesiącach uczniowie, tym razem klasy VII, wykonywali szopkę na Konkurs Szopek Krakowskich, który odbędzie się 7 grudnia.

W tym roku szkolnym rozpoczęto cykl comiesięcznych spotkań Dwie godzinki dla Rodzinki, w których pod kierunkiem nauczycieli aktywny udział biorą przedszkolaki i uczniowie z ZSP, ale także ich rodzice, dziadkowie i wszyscy chętni mieszkańcy. Do tej pory miały miejsce trzy spotkania: Wspólne czytanie, Gry matematyczne, Andrzejkowe wróżby i wszystkie cieszyły się ogromnym powodzeniem. W grudniu zorganizowane zostanie kolejne spotkanie, tym razem Wspólne wykonywanie ozdób choinkowych.

opr. Jadwiga Janocik

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Dwie godzinki dla rodzinki „Gry planszowe”


Ślubowanie klasy I


Dwie godzinki dla rodzinki – wróżby andrzejkowe