Dzień Seniora w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 18  listopada 2017 r. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka” odbyła się uroczystość obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Seniora”, spotkanie zostało zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzień Seniora należy do corocznych spotkań Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbywających się w  listopadzie.

W „Kalwariance” zebrało się blisko 70  emerytów by móc wspólnie spędzić parę godzin w gronie znajomych, wymienić ze sobą kilka ciepłych słów.  Nie zabrakło dobrej  muzyki, tańców, poczęstunku a przede wszystkim dobrego i radosnego klimatu.

W spotkaniu udział wziął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek. Burmistrz Miasta przekazał wszystkim okolicznościowe prezenty życząc seniorom zdrowia i radości każdego dnia.

Dyrektor CKSiT Andrzej Burdek  wszystkich seniorów, którzy chcą poszerzyć swoje znajomości oraz zainteresowania zaprasza do Starego Kina na cotygodniowe spotkania seniorów, w każdy wtorek o 10.00 oraz do  zapoznania się z ofertą Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także z innymi propozycjami programowymi CKSiT.

Warto też  przypomnieć, że wraz z nowym rokiem kolejny projekt dedykowany seniorom i młodzieży, a przygotowany przez Gminę, MOPS oraz CKSIT - szczegóły już niebawem.

Przewodnicząca Koła PZERiI w Kalwarii Zebrzydowskiej Urszula Pasternak w imieniu własnym i Zarządu Koła złożyła serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe w zorganizowaniu imprezy Burmistrzowi Miasta Augustynowi Ormantemy, Prezes Banku Spółdzielczego w Kalwarii Zebrzydowskiej Małgorzacie Czerwińskiej, Prezesowi Gminnej Spółdzielni SCH w Kalwarii Zebrzydowskiej Romanowi Miśkowiec.

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora – dzień ten ma na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych i o barierach jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych. Dodatkowo ludzi starsi bardzo często wykluczeni są cyfrowo lub ekonomicznie z wielu dziedzin naszego życia.