Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy

O zdrowiu dziecka oraz jego prawidłowym wzroście i rozwoju decyduje wiele czynników, wśród których bardzo istotne miejsce zajmuje prawidłowe żywienie. W trosce o swoich podopiecznych, Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wzięło udział w cyklu szkoleń w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy” w roku 2016, jednak wyniki tego programu przedszkole otrzymało dopiero teraz.

W szkoleniach aktywnie uczestniczyli dyrektorzy, wszyscy pracownicy przedszkola, obsługa kuchni, intendentka oraz panie zatrudnione jako pomoc w przedszkolu.
W całym cyklu szczegółowo omówione zostały tematy związane m.in. z prawidłowym skomponowaniem jadłospisu, uwzględniającym urozmaicenie diety, wyborem odpowiednich technik kulinarnych, stosowaniem cukrów i soli do sporządzania posiłków.

Wszyscy uczestnicy nie tylko aktywnie słuchali, ale zadawali mnóstwo pytań i wymieniali się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Zwrócono również uwagę, iż bardzo ważnym elementem edukacyjnym jest zaangażowanie dzieci (adekwatnie do wieku i umiejętności) w przygotowywanie potraw. Dzięki temu dzieci nie tylko mają możliwość zapoznania się z asortymentem produktów, ale również mogą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już we wczesnym dzieciństwie.