Wspólne Patriotyczne Śpiewanie

11 listopada wspominamy dzień, w którym nasz Naród odzyskał skarb bezcenny – niepodległość po 123 latach zaborów. 9 listopada 2017r. Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, aby uczcić pamięć uczestników wydarzeń sprzed 99 lat radośnie, zorganizowało Wieczór Pieśni Patriotycznych w lokalu Towarzystwa przy ul. Mickiewicza 2.

Muzykom i śpiewem najlepiej można wyrazić radość i szczęście, z odzyskanej wolności, z której możemy cieszyć się i dziś.

Wspólne śpiewanie dawnych, tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz piosenek wojskowych jest szczególnie popularne wśród mieszkańców naszej gminy, czego dowodzi liczny udział w uroczystości.

Nie zabrakło również  naszego włodarza  miasta  dr hab. inż. Augustyna Ormontego , dyrektora CK,SiT Andrzeja Burdka, przedstawicieli Sanktuarium w osobach o. Melchiora Cichego i br. Salwatora Kozubskiego. Młodzież reprezentowali harcerze z 3 DH „ Badyle” w Kalwarii Zeb. i uczennice ZS nr 4 w Zebrzydowicach.

Teksty piosenek i pieśni były wyświetlane na ekranie. W śpiewaniu wspomagał mocny wokalnie oraz muzycznie  Zespół  „Sami Swoi” z Przytkowic wraz  muzykami w składzie: Marian Górkiewicz, Adam Kurowski, Roman Serwin, Fryderyk Rudecki i Wiesław Balcer.

Uroczystość uświetnił występ trzech najmłodszych uczestniczek, które wykonały przepiękne dwie patriotyczne piosenki przy gitarze Andrzeja Jaskiernego. Z aplauzem zebranych spotkały się również  pieśni w solowym  wykonaniu przez br. Salwatora.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom a szczególnie osobom, które pomogły zorganizować spotkanie.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Najbliższą okazją do udziału w śpiewającej imprezie będzie „ Kolędowanie Przyjaciół Kalwarii”, które odbędzie się w styczniu 2018 r. do siedzibie  Towarzystwa.

 

Prezes TPKZ

Krystyna Duda