Pociąg pamięci o świętym Janie Pawle II

W piątek 3 listopada na stacji kolejowej Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona zatrzymał się „Pociąg pamięci o świętym Janie Pawle II”. Pielgrzymów powitały dzieci z Zespołu Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dzieci witały przybyłych śpiewem. Po ciepłym powitaniu uczestnicy tego wyjątkowego projektu modlili się w Sanktuarium Kalwaryjskim i wzięli udział we mszy św. o godz. 15.00.

Burmistrz Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie dziękuje dyrekcji i paniom nauczycielkom z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej za pomoc w przygotowaniu i powitaniu pociągu pamięci o świętym Janie Pawle II.

Pociąg Pamięci o Świętym Janie Pawle II wpisuje się w inicjatywę Rady Dzielnicy i Miasta Krakowa, realizowaną przez Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, stowarzyszenie Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” oraz władze Skawiny, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Celem projektu jest pokazanie osoby Papieża Polaka, a także przypomnienie Jego myśli i słów.

Na trasie przejazdu: Kraków Główny – Skawina – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Kraków Główny, około 150 osób mogło posłuchać i wspólnie z zaproszonym chórem zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne. W każdym z odwiedzanych miejsc czekały na pielgrzymów różne atrakcje.