Genialny występ Sokolików na Mistrzostwach Polski

Uczniowski Klub Sportowy „Sokolik” z Przytkowic kończy z dużymi sukcesami sezon startów bezśnieżnych w canicrossie (bieg z psem). W ostatnich Mistrzostwach Polski zdobyli aż 7 medali, w tym aż 4 złote.

Zakończenie sezonu suchego (Dryland) obfitowało w trzy bardzo ważne dla nas imprezy. W przeciągu niespełna półtorej miesiąca zmagaliśmy się na Mistrzostwach Europy w Alpach Włoskich, na Mistrzostwach Polski w woj. łódzkim oraz wystąpimy na Mistrzostwach Świata pod Poznaniem. Dwie pierwsze imprezy już za nami – informuje Bartłomiej Chotowicki trener i opiekun UKS „Sokolik” z Przytkowic

Najpierw w dniach 14-15 października 2017 roku, reprezentacja UKS Sokolik pod opieką Justyny Nowroth i Bartłomieja Chotowickiego wzięła udział w Mistrzostwach Europy ECF w Santa Maria Maggiore we Włoszech. Aby tam dojechać musieli pokonać 1300 km w jedną stronę jadąc przez Czechy, Austrię (nocleg w Innsbrucku), Niemcy, Szwajcarię i Liechtenstein.

Zawodnicy UKS „Sokolik”  intensywnie trenowali przez cały rok w celu poprawy swoich wyników z ubiegłych Mistrzostw. W wakacje wzięli udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Dusznikach Zdroju, to wszystko przełożyło się na bardzo dobry start w Mistrzostwach Europy, po dwudniowej walce Martynka Chotowicka z psem o imieniu JJ, oraz Aleksandra Górny z Lilu otarli się o podium Mistrzostw Europy.

Pozostali zawodni zaprezentowali się również z dobrej strony, zajmując następujące wysokie miejsca: - 5 miejsce wywalczyły w sztafetach nasze reprezentantki: Weronika Jurek, Aleksandra Górny i Julita Dybitowska (klub Grey),  - 6 miejsce Aleksandra Kaputa z Lucky, - 10 miejsce Kacper Chrostek z Kirą, - 11 miejsce Mieczysław Paluch z Yerbą, - 15 miejsce Weronika Jurek z Muratem, - 54 miejsce Karol Paluch z Hiro

Sokoliki miały tylko dwa tygodnie przerwy na regenerację i  ruszyli do województwa łódzkiego miejscowości Grobla-Kluki w województwa łódzkiego, gdzie w dniach 28-29 października dzielnie reprezentowali gminę Kalwaria Zebrzydowska na Mistrzostwach Polski.

Sokolik wypadł  kapitalnie, dominując na Mistrzostwach Polski,  zdobywając aż siedem medali w tym cztery złote medale, dwa srebrne, jeden brązowy.

Trasa na pierwszy rzut oka wydawała się prosta. Długie odcinki wiodące wzdłuż stawów, szerokie zakręty, płasko... jednak wiejący wiatr i ciągłe opady zmieniły tę przyjemną i piękną malowniczą trasę w dużo bardziej wymagającą. Nasi zawodnicy wraz ze swoimi psami musieli wykazać się doświadczeniem oraz odwagą w rozwijaniu prędkości na mocno śliskiej nawierzchni. Nie obyło się bez upadków i lekkich kontuzji – mówi  Bartłomiej Chotowicki i dodaje Dziękujemy organizatorom zawodów za wspaniałą atmosferę, wszystkim uczestnikom za zdrową rywalizację oraz naszym sponsorom - Gminie Kalwaria Zebrzydowska, firmie Kamax z Przytkowic oraz dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach. Jesteśmy gotowi by walczyć na Mistrzostwach Świata!

Kolejny raz UKS „Sokolik” Przytkowice potwierdził swoją pozycję w kraju, oto miejsca jakie zajęli na Mistrzostwach Polski:

1 Miejsce - Karol Paluch z Yerbą

1 Miejsce - Wiktoria Bober z Roxy

1 Miejsce - Mieczysław Paluch z JJ

1 Miejsce - Martyna Chotowicka z JJ

2 Miejsce - Weronika Jurek z Muratem

2 Miejsce - Kacper Chrostek z Kirą

3 Miejsce - Aleksandra Górny z Lilu

4 Miejsce - Beata Milewska

6 Miejsce - Lena Chotowicka z Pozorem

6 Miejsce - Łukasz Jakubowski z Whisky