Orszak świętych i Bal u św. Alberta

W Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz trzeci odbył się Orszak Świętych „Holy Wins” i Bal tym razem u św. Alberta. Pomysłodawcą jest Ognisko Misyjne „Za rękę z Karolem”, spotkanie wspiera Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, zgromadziło dużą grupę dzieci.

Zabawę poprzedziła Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym, po mszy dzieci przebrane za świętych przeszły w „Orszaku Świętych” ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej do Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego, gdzie odbył się Bal u św. Alberta.

Orszakowi towarzyszyły też relikwie świętych, zapalone pochodnie oraz śpiew przy akompaniamencie gitar. Co roku korowód świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażują się całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych.

Szkolna sala w której odbył się Bal u św. Alberta została starannie udekorowana, oczywiście nie zabrakło obrazów świętych. Były zabawy i tańce, odbyły się konkursy i rozdano nagrody.

Przyznano też nagrody za wykonane stroje, ks. Proboszcz Wiesław Cygan wybrał w nawiązaniu do Roku Fatimskiego dzieci z Fatimy: Łucję, Hiacyntę i Franciszka, nagroda Burmistrza przypadła św. Faustynie.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami tego spotkania był ksiądz Lesław Kaczmarczyk oraz pani Bernadeta Słonina.

„Holy Wins” to alternatywny dla Halloween pochód, w którym wierni w radosny sposób przypominają o tych, którzy są już w niebie, czyli o wszystkich świętych. Co roku korowód świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych.

Pochód ma pokazywać inne oblicze uroczystości Wszystkich Świętych, jest także alternatywą dla Halloween.