Uroczysta Msza święta w Katedrze Wawelskiej

W związku z Jubileuszem 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatnią niedzielę w Katedrze Wawelskiej przy Ołtarzu Koronacyjnym odbyła się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Jana Szkodonia. Msza  św. wieńczyła uroczystości kościelne Jubileuszu lokacji miasta.

W Mszy świętej uczestniczył Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wilk, radni Rady Miejskiej, Sołtysi i Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sprawowaniu Mszy świętej uczestniczył Ksiądz Prałat Zdzisław Sochacki Proboszcz Parafii Archikatedralnej, ks. Lesław Kaczmarczyk z kalwaryjskiej parafii pw. św Józefa. Wierni modlili się w intencji wszystkich mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej, wspominając w modlitwach o założycielach miasta.

Biskup Jan Szkodoń przypomniał o związkach Krakowa z Kalwarią Zebrzydowską, poprzez osobę Mikołaja Zebrzydowskiego założyciela Kalwarii Zebrzydowskiej i fundatora Sanktuarium, którego doczesne szczątki spoczywają na Wawelu.

Na  zakończenie wizyty na Wawelu delegacja z Kalwarii Zebrzydowskiej złożyła symboliczną wiązankę kwiatów w Kaplicy Zebrzydowskich, przy grobie Mikołaja Zebrzydowskiego.