Wizyta policjantów w Publicznym Przedszkolu przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Policjanci Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili przedszkolaków z Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gościliśmy w trzech oddziałach naszego przedszkola Panią  policjantkę st. sierż. Celinę Wróbel i Pana policjanta  mł. asp. Przemysława Pasternaka. Dzieci  z grup : „ Motylki ”, 0a oraz 0c z niecierpliwością od rana czekały na wyjątkowych gości.

Młodsze przedszkolaki zapoznawały się, a starsze przypominały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wizyta ta była więc idealnym dopełnieniem i uzupełnieniem tematu. Tak przydatnych, praktycznych informacji na temat bezpieczeństwa dzieci czy dorosłych nigdy przecież za wiele, więc z pewnością wszyscy wyłącznie skorzystali.

Pani i Pan  policjant przybyli do nas w stroju służbowym, co już na wstępie wywołało dużo emocji u dzieci. Chłopcy uważnie przyglądali sie odznace i wielce interesowała ich kabura oraz jej zawartość. Pani i Pan policjant wszystko cierpliwie tłumaczyli, pokazywali elementy odblaskowe, które także im w pracy pomagają być lepiej widocznym na drodze po zmroku.

Pan Policjant przypomniał dzieciom m.in. o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię i konieczności jazdy w fotelikach samochodowych.  Dzieci uważnie słuchały, zadawały pytania i opowiadały o przygodach, jakie ich spotkały, a które niestety nie zawsze były przyjemne i miłe.

Wszyscy gromkimi brawami podziękowaliśmy Pani i Panu za wizytę i wręczyliśmy wykonane przez siebie prace. Ta wizyta z pewnością była wartościowa i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

Dziękujemy!

Przedszkole przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej