Pielgrzymowali po raz dziewiętnasty

Już po raz dziewiętnasty miłośnicy koni z całej Polski i nie tylko zawitali do Kalwarii Zebrzydowskiej by wziąć udział w Międzynarodowej Pielgrzymce Konnej i Zaprzęgów Konnych dla uczczenia pamięci Żołnierzy - Bohaterów Września 1939 r.

Mimo, iż pogoda tego dnia nie rozpieszczała liczni pielgrzymi wyruszyli z samego rana konno lub w zaprzęgach z Lanckorony do Grobku Matki Bożej w Brodach, by tam połączyć się z uczestnikami z innych kierunków i już razem udać się kalwaryjskimi dróżkami do V Kaplicy Wniebowzięcia Matki Bożej. Tam o godz. 12:00 odprawiona została msza św. polowa z błogosławieństwem dla Koni i Ludzi.

Pielgrzymkę zakończyła defilada ulicami miasta na stadion "Kalwarianki" i uroczyste wręczenie pucharów zwycięzcom Międzynarodowego Biegu na Orientację w Terenie im. generała broni Józefa Hallera. Nagrody najlepszym w swoich kategoriach wręczył Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Organizatorem Pielgrzymki był Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich.

Współorganizacji tej imprezy podjęli się: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Klasztor Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, Urząd Gminy w Lanckoronie, Ośrodek Kultury w Lanckoronie oraz 13 Szczep ZHP "Swarożyca" z Krakowa.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Klasztor Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.

{ckstkalwaria.com}