"Bądź bezpieczny" - wakacje z IPA Kalwaria Zebrzydowska

W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. w Szczyrku odbył się Obóz Rekreacyjno-Sportowy Sekcji Sportowej Oyama Karate Sokół z Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym wzięli udział Klubowicze karate, fitness oraz programu „Mama Tata i JA”.

W trakcie obozu odbywały się treningi: karate, samoobrony, łucznictwa, fitness. Program dydaktyczno-naukowy przeplatał się z wycieczkami: do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej śladami Bolka i Lolka oraz wyprawą na górę Żar. Oprócz programu sportowego w trakcie obozu odbyły się liczne konkursy oraz warsztaty m.in. pt. „Bądź bezpieczny”, które przeprowadził przedstawiciel IPA Kalwaria Zebrzydowska kolega Andrzej Kozioł. Celem warsztatów było uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zwrócenie ich uwagi na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Dzieci żywo uczestniczyły w zajęciach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat istniejących zagrożeń w ruchu drogowym zarówno dla pieszych jak i kierowców i pasażerów pojazdów. Dzieci również chętnie wypowiadały się na temat sposobów unikania tychże zagrożeń, wskazując na noszenie elementów odblaskowych jako czynnik poprawiający bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzymał od firmy PROMOCARE zestaw: czapkę, worek oraz podkoszulek z logo obozowym oraz od IPA Kalwaria opaski odblaskowe i materiały promujące zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Tekst i zdjęcia: Janusz Kotyrba/Andrzej Kozioł