Wakacje w bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej jak co roku w czasie wakacji, zorganizowała zajęcia dla najmłodszych. W tym roku zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tegoroczne spotkania zorganizowano w pierwszej połowie lipca. Zajęcia przebiegały pod hasłem "Imiona swoje znamy, humory dobre mamy". Biblioteka przygotowała spotkania z książką w nowej atrakcyjnej formie, dzieci słuchały i oglądały "magiczną skrzynkę" Teatru Kamishibai. Teatr Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to specjalny sposób czytania lub opowiadania wywodzący się z Japonii, wykorzystujący kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Po wysłuchaniu bajek przyszedł czas na zajęcia ruchowe, między innymi przyjemnie spędziliśmy czas bawiąc się chustą animacyjną w "Bilard" i "Sztorm" co wzbudziło największy entuzjazm wśród przedszkolaków. Bawiliśmy się również w "Sygnalizację Świetlną" poznając znaczenie kolorów w ruchu drogowym.
Podsumowując tegoroczną akcję wakacyjną w Bibliotece, można zauważyć, że maluchy wykazały duże zainteresowanie biblioteką i obiecały wrócić, aby zostać czytelnikami biblioteki.

biblioteka.kalwaria.pl