Nowa nawierzchnia asfaltowa na ważnej gminnej drodze

Zakończono drugi etap przebudowy  drogi gminnej Brody-Zebrzydowice. Na odcinku 1 kilometra położono nawierzchnię asfaltową, wcześniej przy tej samej drodze przebudowano chodnik. Dzięki tym remontom ta ważna droga gminna  stanie się bezpieczniejsza, zyskają na tym kierowcy i piesi.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki pozyskanej dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, w wysokości kosztów kwalifikowanych w wysokości 63,63%, a pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Przypomnijmy w listopadzie ubiegłego roku zakończono  przebudowę  tej drogi gminnej w zakresie: budowy chodnika, przebudowy jezdni, budowy kanalizacji deszczowej, budowy urządzeń odwadniających drogę oraz remont zjazdów i przepustów na długości 995mb, a teraz położono nową nawierzchnie z betonu asfaltowego na odcinku blisko 1 kilometra.

Wykonawcą robót było Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o z Krakowa, firma została wyłoniona w po przeprowadzonym przetargu.

W odbiorze prac wzięli udział poza wykonawcą  Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Henryk Jaglarz, Marcin Ożóg, a także sołtysi Piotr Żabecki.

Przebudowany odcinek tej ważnej gminnej drogi, znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych jak i kierowców, a naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormnaty

Warto też pamiętać, że to nie koniec prac na tym odcinku drogi. Był to II etap prac, a przed nami kolejny, tym samym droga gminna od kościoła parafialnego w Zebrzydowicach, aż do drogi krajowej jeszcze w tym roku będzie miała zmodernizowaną nawierzchnię asfaltową.

W minionym tygodniu zakończono też prace związane z przebudową drogi gminnej „Na Sumerówkę” w miejscowości Zebrzydowice.

Zakres wykonanych robót obejmował: odwodnienie, zjazdy, podbudowa, nawierzchnia z betonu asfaltowego, nawierzchnia z kostki brukowej. Roboty wykonano za kwotę: 197 tys. 109 zł. wykonane zadanie także było współfinansowane dotacją z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wykonawcą prac była firma RAF-KOP, w odbiorze prac w ostatni piątek poza Burmistrzem uczestniczyli również radny Rady Miejskiej Mirosław Faber i sołtys Maciej Musiał.


Droga gminna Brody - Zebrzydowice

Droga gminna  „Na Sumerówkę” w miejscowości Zebrzydowice.