Ruszył remont powiatówki Przytkowice – Leńcze. Kasę dał rząd i powiat

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – to zdanie obecne władze powiatu wadowickiego wzięły sobie mocno do serca. Efekty widać w liczbach. Analiza pokazała, że w ciągu dwóch minionych lat powiat przeprowadził prawie tyle inwestycji, ile udało się wykonać przez całą poprzednią, czteroletnią kadencję. To bardzo dobry wynik.

Jednak wciąż jest wiele do zrobienia, dlatego i w tym roku włodarze nie zwalniają tempa. Właśnie rozpoczyna się kolejna duża inwestycja drogowa. Tym razem w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

Tego remontu wielu mieszkańców i kierowców wyglądało jak kania dżdżu. Drogowcy gruntownie wyremontują ok. 1,2 kilometra drogi powiatowej w miejscowościach Przytkowice i Leńcze.

W ramach prac m.in. wykonają wzmocnienie nawierzchni geosiatką z włókien syntetycznych, położą nowy asfalt, ułożą korytka ściekowe, wykonają pobocza z kruszywa oraz perony przystankowe. Wartość robót to blisko 784 tys. złotych. Połowę tej kwoty wyłoży powiat, a połowa pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019, czyli tzw. Adamczykówki. Prace na drodze mają zakończyć się do połowy sierpnia.

Jak przy każdej dużej inwestycji postaraliśmy się o zdobycie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych. W przypadku drogi Przytkowice – Leńcze pomógł rząd pani premier Beaty Szydło – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński. - Dobrze wiemy, jak kierowcy i mieszkańcy czekali na ten remont. Mam nadzieję, że będą zadowoleni z jakości prac, które zostaną wykonane. Na razie gorąco proszę o wyrozumiałość – dodaje starosta.

Z kolei radny powiatowy Marek Cimer podkreśla, że w obecnej kadencji samorządowej Powiat Wadowicki wyremontował w gminie Kalwaria Zebrzydowska szereg odcinków dróg i to zarówno w mieście, jak i w sołectwach, np.  Barwałdzie Górnym, czy Stanisławiu Dolnym.

Są też plany na przyszłość, i to ambitne. Przymierzamy się między innymi do zrobienia drogi Brody – Palcza. To będzie ważna inwestycja, gdyż ta ulica łączy powiat wadowicki z powiatem suskim. W planach jest też szereg innych zadań. W tym miejscu chciałbym podziękować Zarządowi Powiatu w Wadowicach i radnym Rady Powiatu za to, że przychylnym okiem spoglądają na nasze propozycje jako radnych powiatowych z gminy Kalwaria Zebrzydowska – podkreśla Marek Cimer

www.powiat.wadowice.pl