Półkolonia letnia w Zebrzydowcach

W czasie wakacji w naszej szkole została zorganizowana półkolonia letnia. Uczestniczyło w niej 20 uczniów. Półkolonia miała charakter profilaktyczno-sportowy, poszerzała wiedzę dzieci o otaczającym świecie, uczyła różnych form bezpiecznego i twórczego spędzania wolnego czasu, przybliżała atrakcje turystyczne oraz dorobek kulturowy naszego regionu.

W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w specjalnie przygotowanej do tego sali- "Ognik" PSP w Wadowicach. Zabawy integracyjne wyzwoliły wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Bardzo upalny dzień został ochłodzony ogromnymi gałkami lodów w jednej z wadowickich lodziarni.

Podczas kolejnej wycieczki zostaliśmy mile przyjęci przez pracowników DPS w Zebrzydowicach, gdzie uczestnicy półkolonii mogli oglądnąć film pt.: "Sen o Kalwarii". Na koniec odbyła się degustacja pysznych lodów.

W kolejnym dniu pojechaliśmy do Krakowa na film pt.: "Auta 3", gdzie uczestnicy z wypiekami na twarzy śledzili losy słynnej legendy sportu motorowego- Zygzaka McQueena.

W przedostatnim  dniu półkolonii zwiedziliśmy  Bazylikę św. Piotra i Pawła w Wadowicach,  a potem, by co nieco ochłodzić się, poszliśmy na krytą pływalnię "Delfin".

Ostatni dzień spędziliśmy w szkole. Uczestnicy półkolonii samodzielnie wykonywali zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski- koreczki, kanapeczki, sałatkę owocową. Uczestniczyli w projekcji prezentacji pt.: "Zanikające zawody".

Na zakończenie półkolonii wszystkie dzieci otrzymały drobne  upominki.

Uczestnicy półkolonii oraz opiekunowie pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wypoczynku.

 

ZS w Zebrzydowicach