Sezon pełen sukcesów

W minionym sezonie młodzi piłkarze z Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef” wielokrotnie zaskoczyli wszystkich wysokimi osiągnięciami. Chłopcy z kategorii Żak pod czujnym okiem trenera Pana Przemysława Opyrchała wzbijali się na wyżyny swoich piłkarskich możliwości. Wielokrotnie udowodnili niedowiarkom, że połączenie pracy doświadczonego i wykwalifikowanego trenera oraz woli walki i zwycięstwa podopiecznych potrafi zaowocować wspaniałą i bardzo zgraną drużyną.

Od samego początku sezonu młodzi piłkarze nie próżnowali. Zaledwie po kilku  powakacyjnych treningach zajęli I miejsce w Turnieju LGD 4 Żywioły, który odbył się w 29 października 2016 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zaledwie tydzień później w niezmienionym składzie chłopcy ze swoim trenerem pojechali do Zielonek na Turniej Parafialnych Klubów Sportowych. W drodze powrotnej z Turnieju na ich twarzach gościły uśmiechy, ponieważ po wspaniałej grze, pokonując wszystkie drużyny, zostali Mistrzami Małopolski Parafialnych Klubów Sportowych w kategorii Żak. Jeszcze w listopadzie doczekaliśmy się kolejnego pucharu, tym razem za zdobycie III miejsca na Turnieju w Wadowicach, w którym brały udział takie drużyny jak Wisła Kraków, czy AP Progress Andrychów.

Kontynuując zeszłoroczną tradycję młodzi piłkarze stanęli na podium w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej, II miejsce, do którego tak niewiele zabrakło rok temu w tym sezonie stało się faktem. Niedługo potem kolejne osiągnięcie w postaci II miejsca pojawiło się na koncie młodych piłkarzy, którzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem jakim był finał halowych rozgrywek OZPN Wadowice.

Początek Nowego Roku chłopcy pod wodzą trenera Opyrchała przywitali I miejscem w XVI Igrzyskach Małopolski Parafialnych Klubów Sportowych w kategorii Żak.

Osiem wiosennych tygodni młodzi piłkarze skupieni byli na rozgrywkach Turnieju Minimistrzostwa Deichmann 2017 r., na którym występowali w barwach drużyny Madagaskaru. W turniejowej walce młodzi adepci piłki nożnej nie byli sami. Świetnie wspierali ich rodzice. Poprzez głośny doping, odpowiednie koszulki i olbrzymią flagę w barwach Madagaskaru dawali chłopcom wsparcie w zaciętej walce podczas całego turnieju. Rozgrywki Minimistrzostw Deichmann zakończyły się dla drużyny Żaków miejscem w Ósemce Najlepszych Drużyn Małopolski kategorii Żak. Co jest największym sukcesem w historii startów w tym turnieju podopiecznych trenera Przemysława Opyrchała. Warto też podkreślić, że w tej kategorii wiekowej wzięło w tym roku udział 78 drużyn.

Równolegle z turniejem Deichmann nasi piłkarze brali również udział w kilku innych turniejach, m.in. były to rozgrywki OZPN Wadowice, w których zajęli I miejsce i zostali Mistrzami Powiatu wadowickiego w kategorii Żak, a także w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar ks. Proboszcza w ramach XX Dni Papieskich, w którym zajęli II miejsce.

Na zakończenie sezonu podopieczni trenera Opyrchała zdobyli II miejsce w finale Turnieju o Puchar Prezesa Podokręgu Wadowickiego.

Sezon 2016/2017 dla drużyny Żaków Parafialnego Klubu Sportowego „Św. Józef” to niewątpliwie pasmo wielu sukcesów i znaczących osiągnięć, na szczeblu powiatu i województwa. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, trenerowi i rodzicom, życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.