Rozstrzygnięcie konkursów z okazji 400-lecia lokacji Kalwarii

Z okazji 400-lecia lokacji miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Zespole Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego w Kalwarii Zeb. zorganizowano konkursy: plastyczny i na prezentację multimedialną. Kolejnym punktem w obchodach rocznicowych naszego miasta był Gminny Konkurs Wiedzy pt. Czy znasz swoją okolicę? Zaproszone do udziału w nich zostały szkoły naszej gminy. Prace w obu konkursach ciekawie i oryginalne prezentowały nasze miasto, jego bogatą historię i kulturę.

Konkurs plastyczny nosił tytuł „Chciałbym Ci pokazać Kalwarię Zebrzydowską”. A oto zwycięzcy:

W kategorii klas I-III sp
I miejsce Vivien Korzeniowska kl. II b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
II miejsce ex aequo  Szymon Żołnierek kl. I ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim, Michał Kurek kl. II a ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
III miejsce ex aequo Paulina Plichta kl. I ZS nr 7  w Barwałdzie Średnim, Justyna Oleś kl. II a ZS nr 1 w Kalwarii Zeb., Jakub Franik kl. II a ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
wyróżnienie: Martyna Żmuda kl. II a, Bartosz Sutor kl. II a, Michał Żmuda kl. II b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
W kategorii klas IV - VI sp
I miejsce Ewa Pępek kl. V b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
II miejsce Natalia Kobiela kl. V a ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
III miejsce Mikołaj Zając kl. VI ZSP w Stanisławiu Dolnym
W kategorii gimnazjum
I miejsce Olaf Fidelus kl. I ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
II miejsce Magdalena Krzystek kl. I b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
III miejsce ex aequo Magdalena Królikowska kl. III b, Wiktoria Korzeniowska kl. I b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
wyróżnienia: Jakub Żegliński kl. I a, Krystian Gawron kl. III b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.

Konkurs na prezentację multimedialną pt. „Chciałbym Ci opowiedzieć o Kalwarii Zebrzydowskiej” był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, indywidualnie lub po dwie osoby. A oto nagrodzeni:
W kategorii klas V-VI sp
I miejsce - nie przyznano
II miejsce Adrian Morek kl. VI ZS nr 3 w Przytkowicach, Patrycja Faber i Emilia Graca kl. VI ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim
III miejsce Patrycja Dębowska kl. VI b ZS nr 1 w Kalwarii Zeb.
wyróżnienia: Marcin Skrzyński i Błażej Karcz kl. VI ZSP w Zarzycach Wielkich, Gabriela Pawlikowska i Maja Pasternak kl. V ZS nr 2 w Brodach
W kategorii gimnazjum przyznano trzy równorzędne nagrody dla Aleksandry Grzebinogi kl. II a ZS nr 3 w Przytkowicach, Bernadety Bacy i Weroniki Pałkoń  kl. I ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim, Miłosza Gronowskiego i Nikodema Frosztęgi kl. II a w Kalwarii Zeb.

Kolejnym punktem w obchodach rocznicowych naszego miasta był Gminny Konkurs Wiedzy pt. Czy znasz swoją okolicę? dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej.
Do Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zostały zaproszone 3 – osobowe zespoły ze szkół naszej gminy.
Drużyny, które odpowiedziały na zaproszenie, 8 czerwca mogły zmierzyć się z zadaniami konkursowymi. Były pytania, krzyżówki i zadania z mapą oraz ilustracjami. Zespoły musiały udowodnić znajomość nie tylko życiorysu Mikołaja Zebrzydowskiego i historii miasta, ale również orientację we współczesnym życiu Kalwarii.

W tych zmaganiach najlepsi okazali się uczniowie z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim:  Emilia Graca, Patrycja Faber i Dawid Paździorko.  Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy: Nikodem Gaura, Gabriela Kawaler i Weronika Kozieł, a trzecie grupa z ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym w składzie: Eryk Kowalczyk, Roksana Luzarowska i Klaudia Sparzyńska.

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta,  zostaną wręczone laureatom konkursów podczas uroczystej gali 25 czerwca 2017 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.


Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i gratulujemy.

Organizatorzy konkursu

ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej