Bieguś Kalwaryjski i Dzień Dziecka

Mimo żaru lejącego się z nieba aż 164 osoby wzięły udział w tegorocznej edycji „Biegusia Kalwaryjskiego”. O wiele więcej malutkich, małych, większych i całkiem dużych dzieci bawiło się na stadionie „Kalwarianki” podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka.

 

 

Atrakcji było mnóstwo! Jednak Dzień Dziecka w Kalwarii to przede wszystkim duża impreza biegowa. Wśród przedszkolaczków najszybciej w ręce naszej maskotki – Różowej Pantery wpadły: Ola Kowalska, Wiktoria Machaj i Nikola Dziedzic.

Wśród chłopców miejsca na podium zajęli: Bartek Morek, Dawid Targosz i Tymon Pietrasik. Wśród dziewcząt z zerówki na dystansie 50 m najlepiej pobiegły: Nina Banasiak, Zuzia Łuczak i Amelia Słonina. Wśród chłopców pierwsze, drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Karol Frajkowski, Dawid Pasternak i Daniel Michalski.

Na nieco dłuższym dystansie 100 m biegali uczniowie klas I i II szkół podstawowych. Wśród dziewcząt triumfowały: Martyna Żmuda, Martyna Chotowicka i Klaudia Wicher. Wśród chłopców: Patryk Jagosz, Jan Lenik i Jakub Franik. Uczniowie klas III - IV biegali na dystansie 200 metrów. Róża Bagier, Paulina Poseł i Patrycja Kluza – tak wyglądało podium u dziewcząt.

U chłopaków wyglądało tak: Michał Lenik, Wiktor Kowalczyk i Krystian Kucharczyk. Pełne okrążenie stadionu czyli 400 m – taki dystans do pokonania mieli uczniowie klas V i VI. Wśród dziewcząt na podium stanęły: Julia Kozioł, Julia Pomierska i Roksana Dyrga. Wśród chłopców: Karol Moskała, Mateusz Merak i Filip Jagosz. Uczniowie gimnazjów biegali na dystansie 600 m.

Wśród dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły: Gabriela Oleksy, Anna Kuś i Wiktoria Stela. Wśród chłopców: Kacper Chrostek, Mietek Paluch i Sebastian Płaczek. Wśród mam, które biegły na 100 m, pierwsza trójka wyglądała tak: Monika Pasternak, Małgorzata Motal i Anna Banasiak.

Tatusiowie biegali na 400 metrów. Pierwszy linię mety przekroczył Bogusław Klaczak. Tuż za nim był Sławek Trojanowski a na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Żmuda. W sztafecie rodzinnej triumfowała rodzina Klaczaków przed rodziną Trojanowskich, Oleksych i rodziną „strażaków”.

W głównym biegu wśród pań triumfowała Weronika Jurek. Na drugim miejscu na stadion po 4200 m przybiegła Ola Górny, a na trzecim Wiktoria Bober. Karol Paluch, Mietek Paluch i Bartek Chotowicki – to zwycięska trójka wśród mężczyzn. Weronika i Karol przez najbliższy rok mogą posługiwać się zaszczytnym tytułem „Biegusia Kalwaryjskiego” Gratulujemy!

Wsparły nas następujące firmy i instytucje: UKS Sokolik Przytkowice (Sekcja Psie Zaprzęgi), Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach, Akademia Piłkarska, Związek Harcerstwa Polskiego, Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowice NET, TMT, Policja, Asertywne. Dziękujemy!

 

Centrum Kultury Sportu i Turystyki

w Kalwarii Zebrzydowskiej

GALERIA FOTO