Miejsca Przyjazne Pszczołom

W Polsce żyje 470 gatunków owadów pszczołowatych. Aż 222 z nich zagrożone jest wyginięciem! Pszczołom brakuje miejsc, gdzie mogłyby bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm. Możesz im pomóc. Przyłącz się i załóż Miejsce Przyjazne Pszczołom!

Czy wiesz, że pszczoły to nie tylko miód? Prawie 80 proc. roślin występujących w Polsce jest zapylana przez owady. Gdyby nie pszczoły, te rośliny nie mogłyby się rozmnażać. Czy wyobrażasz sobie, co by się wtedy stało? Spośród 100 gatunków roślin uprawnych, które zapewniają 90 proc. żywności na świecie, aż 71 jest zapylanych przez pszczoły. A czy pomyślałeś o ptakach i innych zwierzętach, które żywią się nasionami i owocami roślin owadopylnych? Albo o kwiatach, które  co roku wyrastają z nasion? Bez pszczół nasz świat byłby ubogi, smutny, pozbawiony kolorów i smaków.

Miejsce Przyjazne Pszczołom to takie, które zapewni tym pożytecznym owadom pokarm i schronienie. Pomóc może nawet niewielka doniczka z kwiatami na balkonie, ale jeżeli masz chęć i możliwości, stwórz cały ogród przyjazny pszczołom.

Chcesz zaaranżować swój ogród lub balkon, zostać przyjacielem pszczół albo dowiedzieć się, jak w naturalny sposób pielęgnować rośliny? Szczegóły na temat programu można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl

 

Infografika