W Barwałdzie Średnim świętowano Jubileusz 5-lecia Koła Gospodyń „Swojskie Klimaty”

Ten wyjątkowy dzień dla społeczności z Barwałdu Średniego rozpoczął się od Mszy Świętej  w kościele Parafialnym  pw. św. Erazma w Barwałdzie Dolnym,  sprawowanej przez ks. Wiesława  Widucha Proboszcza Parafii. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia w Barwałdzie Średnim wystał Zespół Pieśni i Tańca „Kotlina” z Osieka, ich występ był ozdobą Jubileuszu i na długo pozostanie w pamięci.

 

Następnie zaproszeni goście wśród których obecni byli między innymi:  Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Ks. dziekan i proboszcz Parafii w Barwałdzie Dolnym – ks. Wiesław Widuch, Radny Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Wiesław Łuczak, Radny Powiatowy i sołtys Sołectwa Barwałd Średni , Paweł Odrobi udali się do  Sali Świetlicowej przy ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim.

 

Pani Agata Leja  przewodnicząca Koła Gospodyń mówiła - Swojskie Klimaty Barwałdu” przedstawiła  historię powstania. „Pierwsze spotkanie odbyło się w 2012 roku, pan sołtys Paweł Odrobina realizując swoje marzenie aby ponownie w Barwałdzie rozpoczęło działalność Koło Gospodyń zaprosił mieszkanki na spotkanie przy kawie. Przybyło 13 pań, a pani Magdalena Adamczyk z KGW Łękawicy opowiedziała jak działa jej koło, zasiała tym samym ziarenko, które zakiełkowało i rośnie już 5 lat.

Najtrudniej było wymyślić nazwę, jak zawsze ile osób tyle pomysłów, w końcu udało się, koleżanka Helena zaproponowała „Swojskie Klimaty”  i tak już zostało do dziś. Podczas tego spotkania 13 okazała się szczęśliwa, obecnie „Swojskie Klimaty” liczą 25 pań.

Przez te 5 lat można by dużo wyliczyć dużo dni w kalendarzu, które zaznaczyły się działalnością „Swojskich Klimatów” , od comiesięcznych wtorkowych  spotkań, poprzez imprezy w których biorą udział mieszkanki Barwałdu i okolic, wycieczki, święta kościelne imprezy gminne aż do Pikników Charytatywnych na rzecz chorych dzieci.

Pragnę życzyć sobie i moim koleżanką z Koła gospodyń, aby kolejne 5 lat było tak owocne jak te minione”.

Podobne życzenia wszelkiej pomyślności, radości i mocy pomysłów i wytrwałości  na kolejne płynęły od zaproszonych gości.