Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim

W sobotę 27.05.2017r. przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbył się Festyn Rodzinny, który już na stałe wpisał się w plan pracy szkoły. Impreza zgromadziła liczne grono dzieci, rodziców oraz mieszkańców Barwałdu i okolic.

W otwarciu festynu wzięli  także udział przedstawiciele miejscowych władz samorządowych: pan Radny Wiesław Łuczak, pan Sołtys Paweł Odrobina  oraz Pan Burmistrz Augustyn Ormanty, który podkreślił w swoim wystąpieniu, że tego rodzaju przedsięwzięcia szkół bardzo dobrze integrują lokalną społeczność.

W pięknej pogodzie, przy akompaniamencie muzyki i licznych atrakcjach, które zostały przygotowane, bawili się wszyscy: od przedszkolaków po dziadków i babcie!

Były liczne konkursy dla dzieci z nagrodami, zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, malowanie twarzy i robienie fryzur dla dzieci, grill i bufet, a także przejazdy wozem strażackim, bryczką oraz pokaz motocyklistów. Najmłodsi, jak co roku, mogli też skakać i zjeżdżać do woli na dmuchanych zjeżdżalniach.

Tegoroczny festyn, odbywający się pod hasłem: „Wspólnie dla zdrowia i środowiska” był też okazją do propagowania w środowisku lokalnym postaw ekologicznych, zdrowotnych i  edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.  Klasa III SP zaprezentowała uczestnikom barwne, taneczne przedstawienie pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek”, które traktowało o problemie zaśmiecania okolicy i zachęcało do segregacji odpadów.

Uczniowie przygotowali pokaz ekologicznych zabawek, wykonanych ze zużytych opakowań oraz wykonali specjalny plakat i rozdawali ulotki dotyczące sposobów chronienia swojej tożsamości w sieci Internet. Ta ostatnia inicjatywa kl. V zrodziła się w trakcie realizowanego w szkole ogólnopolskiego programu pt. „Cyfrowobezpieczni”.

Każdy uczeń szkoły mógł także zgłosić do konkursu przygotowaną samodzielnie, bądź razem z rodzicami, ekologiczną zabawkę.  Pomysłowość zaskoczyła jury, a dzięki wyjątkowej hojności sponsorów, wszyscy uczestnicy otrzymali  nagrody.