Siedemnaste spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

18 maja, to w mieście nad Skawą wielkie święto. 97 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Z tej okazji, w tym roku do miasta przybyła młodzież z 47 szkół papieskiego imienia, z całej Polski.

Wśród uczniów byli także przedstawiciele Zespołu Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym- klasa V wraz z opiekunkami: p. A. Szymonek,  p. G. Opyrchał, p. J. Żak (Nasza szkoła uczestniczy w spotkaniach z okazji urodzin Papieża już po raz siedemnasty).

W związku z obchodami urodzin św. Jana Pawła II, młodzież wykonuje różne zadania. W tym roku należało napisać list do papieża Franciszka, będący odpowiedzią na Jego słowa „... by wstać z kanapy i podjąć się apostolstwa, dawania świadectwa miłości Chrystusa”.  Uczniowie klasy V, pod czujnym okiem p. J. Elżbieciak, napisali list, za który otrzymali wyróżnienie. W nagrodę uczniowie otrzymali piękną statuetkę i słodycze.

Podczas obchodów kolejnej rocznicy urodzin naszego Patrona jednym z najważniejszych punktów była Msza Święta, odprawiona przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Podczas homilii Metropolita Krakowski apelował do młodzieży, aby nie wstydzili się Chrystusa: „Będąc w szkołach papieskich, stajecie się dziedzicami Jego życia i Jego nauczania (...) Nie wolno wam się wstydzić  tego, że jesteście chrystusowi, że jesteście chrześcijanami, że należycie do Chrystusa...

Po Mszy świętej została wręczona statuetka ( przechodni symbol prymatu w Rodzinie, za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej)- jednej ze szkół papieskich.

 

J. Żak

Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym