Jan Chyczyński z ZS nr 2 w Brodach najlepszym informatykiem wśród gimnazjalistów

18 gimnazjów wzięło udział w V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, który odbył się w 26 maja w Zespole Szkół Nr w 2 Wadowicach. Uczniowie walczyli o 7 calowy tablet multimedialny. W konkursie zwyciężył  Jan Chyczyński z ZS Nr 2 w Brodach.

Do eliminacji zaproszonych było 40 szkół gimnazjalnych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej szkoły. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Andrychowa oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Konkurs zwyciężył Jan Chyczyński z ZS Nr 2 w Brodach, drugie miejsce zajął Jakub Zaręba z ZS w Izdebniku, a na najniższym stopniu podium stanął Florian Ficek z ZSP Nr 1 w Wadowicach. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również siedem wyróżnień dla uczniów.

Celem Konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów gimnazjów zakresem wiedzy informatycznej opartej o zakresy sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne i multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia gimnazjalisty na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Głównym celem również było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji, komunikacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych szkołach. W finałowym etapie gimnazjaliści mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się pytania odnoszące się do głównych wskaźników nowych technologii teleinformatycznych na poziomie gimnazjum.

W przerwie konkursu odbył się pokaz multimedialny otwarty dla widowni dot. projektów informatycznych oraz rozwiązań systemowo-sprzętowych.

Konkurs został podsumowany przez dyrektora szkoły Jerzego Kotasia, który pogratulował uczestnikom wysokich wyników.

 

Źródło: powiat.wadowice.pl