Program Jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej

Uroczystości związane z Jubileuszem 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca,  odbywać się będą  pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania, przedstawiamy Państwu szczegółowy program Uroczystości związanych z Jubileuszem 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uroczystości Jubileuszowe  400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczniemy Uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

W tygodniu od 19 do 23 czerwca przypomnimy postać Mikołaja Zebrzydowskiego, historię naszego miasta,  zaprezentujemy też organizacje działające na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Mieszkańców zaprosimy na Kalwaryjski Rynek, w poniedziałek 19 czerwca organizujemy Festiwal Organizacji Pozarządowych i Kół Gospodyń, będzie to okazja do prezentacji lokalnych organizacji, które tworzą naszą  lokalną społeczność, natomiast w piątek 23 czerwca spotkamy się  ze sportowcami z lokalnych klubów sportowych, pragniemy zaprezentować  naszych medalistów Mistrzostw Polski i Europy.

W ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędą się Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej, zostały one przygotowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki wypełnione będą różnymi atrakcjami dla wszystkich. Bardzo atrakcyjnie będzie w niedzielę  25 czerwca na stadionie Kalwarianki wystąpi między innymi Margaret,  a na zakończenie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Również 25 czerwca o godz. 16:30 zaplanowaliśmy Uroczystą Galę Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej w Sali Widowiskowej CKSiT, zaprezentowany zostanie Album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia”, monografia przygotowana z okazji Jubileuszu Miasta przez zespół naukowców pod kierownictwem   dr. hab., prof. nadzw.  Uniwersytetu  Rzeszowskiego Andrzeja Nowakowskiego. Zaprezentujemy też okolicznościowy medal z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego, wzorowany na oryginale z 1601 roku, wyświetlony zostanie też film promujący Kalwarię Zebrzydowską i jubileusz naszego miasta.

25 czerwca, w niedzielę do Kalwarii Zebrzydowskiej zjadą się też  miłośnicy starych pojazdów, na Placu targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się I Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2017.


 

Uroczystości związane z Jubileuszem  400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca 2017 r.


Niedziela – 18 czerwca 2017 r.

18 czerwca 2017 o godz. 15:00 w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się  Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, którą rozpoczniemy Jubileusz 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poniedziałek 19 czerwca Rynek Kalwaria Zebrzydowska od godz. 17:00 –  Festiwal Organizacji Pozarządowych i Kół Gospodyń.

Wystawa Jubileuszowa 400 lat Kalwarii Zebrzydowskiej – Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wtorek 20 czerwca - wystawa fotograficzna „400 lat Kalwarii Zebrzydowskiej” – lokal Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej

Środa 21 czerwca –  „Dzień z patronem” - od 13:00  piknik rodzinny – Stadion Kalwarianka, godz.  16:00 Sala Widowiskowa CKSiT - Uroczysta Akademia uczniów  ZS nr. 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej im. Mikołaja Zebrzydowskiego,

Czwartek 22 czerwiec - Otwarcie wystawy  poplenerowej „Na dróżkach codzienności” Sala im. W. Weissa „Stare Kino”.

Piątek  23 czerwca -  Rynek Kalwaria od godz. 17:00 - Kalwaria na sportowo – prezentacja sportowców i klubów sportowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska,

 

Sobota - 24 czerwca 2017 r.

Stadion Kalwarianka

17:00 – Orkiestra Wojskowa w Krakowie

18:00 – kabaret Jurki

19:30– Weronika Zawadzka

20:20 – występy uczniów ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

21:00 – Mateusz Mijal

22:00 – pokaz fireshow – Tancerze Ognia Azislight

22:20- zabawa taneczna

 

Niedziela – 25 czerwca 2017 r.

15:30 – pokazy walk – Szlachecka kompania

16:00 – Chór Kobiet Leńcze

16:15 – Zespół Regionalny „Sami Swoi” z Przytkowic

16:30 – zespoły taneczne CKSiT

17:00 – Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej

17:30 – pokaz musztry i artleryjski

18:00 – koncert Margaret

19:15 – formacja taneczna UTW „ALEBABKI”

19:30 - pokaz karate w wykonaniu klubu Seido Yuku Karate

20:00 – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

ok. 21:30 – pokaz sztucznych ogni

 

15:00 – 19:00 – Piknik historyczny (strzelanie z łuku do rycerza, rzut toporkiem, machina czasu – rycerska przebieralnia, turniej zabaw plebejskich)

od 15:00 - pokaz sprzętu wojskowego 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska- Białej (spadochrony, Hummer)

15:00 – 18:00 – animacje  dla dzieci, strzelnica ASG (repliki broni)

od 15:00 – stoisko pocztowe Poczta Polska, stoisko ZUS Inspektorat Wadowice PUE

 

25 czerwca 2017 r.

Plac targowy w Kalwarii Zebrzydowskiej

9:00 – 18:00 – I Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2017

Sala Widowiskowa CKSiT

16:30 – Uroczysta Gala Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej