Jubileusz 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej pod Honorowym Patronatem Prezydenta

Z radością informujemy, że Centralne Uroczystości związane z Jubileuszem 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej, które zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca odbędą się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Rok 2017 jest  wyjątkowym czasem dla Kalwarii Zebrzydowskiej, jest to rok w którym obchodzimy Jubileusz 400-lecia lokacji miasta. By uczcić tak ważny Jubileusz zaplanowaliśmy serię wydarzeń i spotkań z mieszkańcami by móc wspólnie świętować ten wyjątkowy czas.

Będziemy dążyć do tego, by jubileuszowe wydarzenia na długie lata zapadły w pamięci wszystkich, którzy zechcą wziąć w nich udział, przybliżą bogatą historię Kalwarii Zebrzydowskiej, ale przede wszystkim będą skutecznie promowały nasze miasto.

Centralne Uroczystości związane z Jubileuszem  zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca.

18 czerwca 2017 o godz. 15:00 w Sanktuarium Kalwaryjskim odbędzie się  Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, którą rozpoczniemy Jubileusz 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kolejny tydzień wypełniony będzie konkursami dla dzieci i młodzieży, w czasie których przypomnimy postać Mikołaja Zebrzydowskiego i historię naszego miasta.

25 czerwca o godz. 16:30 zaplanowaliśmy Uroczystą Galę Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej w Sali Widowiskowej CKSiT, zaprezentowany zostanie Album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia”, a także monografia przygotowana z okazji Jubileuszu Miasta przez zespół naukowców pod kierownictwem   dr hab., prof. nadzw.  Uniwersytetu  Rzeszowskiego Andrzeja Nowakowskiego.

Zaprezentujemy też okolicznościowy medal z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego, wzorowany na oryginalne z 1601 roku, wyświetlony zostanie też film promujący Kalwarię Zebrzydowską i Jubileusz naszego miasta.

Następnie mieszkańców i naszych gości zaprosimy na stadion Kalwarianki,  gdzie wystąpi między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny,  a dla młodszego pokolenia  Margaret.  Spotkanie to odbędzie się w ramach Jubileuszowych XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowanych przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Dla naszych gości przygotowaliśmy też  inne atrakcje, jednak nie zdradzamy ich teraz bowiem będą stanowiły niespodziankę, w kolejnych tygodniach będziemy zdradzać kolejne szczegóły związane z tym wyjątkowym czasem. Już dziś zapraszamy mieszkańców do udziału w Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.